4.8
(665)

Wiesz, jak to jest żyć z ciągłym strachem przed windykacją i nie mieć nawet złotówki na pokrycie podstawowych wydatków? To ciężki i wyczerpujący tryb życia, który może doprowadzić do depresji i beznadziei.

Ale czy wiesz, że istnieje rozwiązanie? Upadłość konsumencka to klucz do wolności finansowej. To jak resetowanie swojego życia finansowego. Możesz uwolnić się od długów i zacząć od nowa, z czystą kartą.

Wyobraź sobie, że jesteś w lesie, a twoja droga jest zablokowana przez połamane drzewo. Nie wiesz, co zrobić, ale nagle zauważasz piłę. Teraz masz narzędzie, aby usunąć przeszkodę i kontynuować swoją drogę.

Tak samo jest z upadłością konsumencką. To narzędzie, które pozwala Ci zacząć od nowa. Możesz pozbyć się ciężaru długów i odkryć wolność finansową. Nie musisz już się martwić o to, jak pokryjesz rachunki czy spłacisz pożyczki. Upadłość konsumencka to klucz do szczęścia i spokoju umysłu.

Nie czekaj dłużej! Zarejestruj się już teraz i zacznij swoją drogę do wolności finansowej. Życie bez długów to życie bez stresu i zmartwień. Daj sobie tę szansę i zacznij żyć na nowo!

Wypełnij wniosek i poznaj szansę na ogłoszenie upadłość konsumenckiej.

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kwota zadłużenia w zł (minimum 50 000): (wymagane)

Czy masz egzekucję komorniczą?
taknie

Jaki jest Twój dochód?
poniżej 2800 złpowyżej 2800 złbrak dochodu

Jaka jest przyczyna zadłużenia?
zmiana/utrata pracychorobapętla zadłużeniainna

Historia Ewy, który ogłosiła upadłość za pośrednictwem forum.

Moje życie finansowe było jednym wielkim bałaganem. Miałam wiele długów i nie wiedziałam, jak sobie z nimi poradzić. Spłacanie rat każdego miesiąca było dla mnie bardzo trudne, a ciągłe przypominania o zaległych płatnościach wywoływały u mnie dużo stresu. Byłam na skraju załamania nerwowego.

Jednak wszystko się zmieniło, kiedy trafiłam na to forum kredytowe. Przeczytałam tam wiele pozytywnych opinii o upadłości konsumenckiej i zdecydowałam się na to rozwiązanie. Postanowiłam skorzystać z pomocy ekspertów na forum, którzy pomogli mi przejść przez cały proces upadłości.

Dzięki upadłości konsumenckiej, moje życie finansowe uległo całkowitej zmianie. W końcu mogłam oddychać z ulgą, kiedy rachunki i pożyczki przestały być dla mnie problemem. Teraz mam jasny plan spłaty moich długów i wiem, że wszystko będzie dobrze.

Dzięki temu forum kredytowemu, dowiedziałam się, jakie kroki powinnam podjąć, aby uporać się z moimi problemami finansowymi. Ekspertów na forum można zawsze zapytać o radę i otrzymać wartościowe wskazówki. To naprawdę wspaniałe miejsce dla ludzi, którzy chcą odzyskać kontrolę nad swoimi finansami.

Jeśli masz problemy finansowe i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić, to polecam Ci skorzystanie z usług ekspertów na tym forum kredytowym. Upadłość konsumencka to rozwiązanie, które może Cię uratować przed długami i przynieść wiele korzyści. Ja jestem tego najlepszym dowodem!

Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj o wadach i zaletach upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka; Proces, działanie, opinie.

sprzeciw od nakazu zapłaty | zarzuty od nakazu zapłaty

Ogłoszenie upadłości: proces

W marcu 2020 r. zaszły poważne zmiany w prawie upadłościowym. Osoba fizyczna bądź osoba prowadząca działalność gospodarczą w łatwiejszy sposób może ogłosić upadłość konsumencką. Opłata za wniosek nie uległa zmianie i wynosi 30 zł.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej, to dopiero pierwszy krok na drodze do upragnionego oddłużenia. Upadłego czeka bowiem jeszcze cała procedura postępowania upadłościowego, które prowadzi syndyk pod nadzorem sędziego-komisarza. Z moich obserwacji wynika, że tym co wśród dłużników rodzi największy lęk jest właśnie spotkanie z syndykiem. Zapewne bierze się on stąd, że osoba syndyka kojarzona jest najczęściej z komornikiem, a co za tym idzie z wizją utraty całego dobytku, nie wspominając już o dachu nad głową.

Jak bezpiecznie ogłosić upadłość?

Zatem nasuwa się pytanie jak bezpiecznie upaść, żeby stanąć na nogi?? Otóż z upadłości konsumenckiej może skorzystać każdy, kto nieumyślnie wpadł w długi i stał się tym samym niewypłacalny. Po ogłoszeniu bankructwa konsument traci praktycznie cały swój majątek, z którego zaspokajani są jego wierzyciele, a jeśli części długu nie uda się uregulować, zostaje ona przez sąd umorzona. Ogłaszanie upadłości jest w Polsce możliwe od kwietnia 2009 r.

Do 2014 r. z tego rozwiązania zdołało skorzystać zaledwie 120 osób, czyli 4 proc. wnioskujących. Długo wyczekiwana przez konsumentów i początkowo dość zachwalana ustawa okazała się bowiem zbyt rygorystyczna. Samo złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości kosztowało wówczas 200 zł, a do tego dochodziły jeszcze koszty postępowania upadłościowego. Jeśli dłużnika nie było na nie stać, jego wniosek był odrzucany i musiał radzić sobie sam. Ogłoszenie bankructwa wymaga jednak podstawowej wiedzy i sporo cierpliwości.

Upadłość konsumencka – wniosek

Proces zaczyna się od złożenia wniosku – ma go prawo złożyć każda osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej lub co najmniej od roku nie figuruje w rejestrze jako wspólnik osobowej spółki handlowej. W przypadku małżeństwa wnioskować o upadłość można tylko oddzielnie. We wniosku musi się znaleźć m.in. wykaz majątku z szacunkową wyceną jego składników (można jej dokonać na podstawie średnich cen z portali aukcyjnych), zestawienie miejsc, gdzie majątek się znajduje, spis wierzycieli wraz z ich adresami i sumą zaległych zobowiązań, lista zabezpieczeń majątku (np. hipoteka lub zastaw) oraz opis okoliczności, które doprowadziły do niewypłacalności wraz z uzasadnieniem mającym przekonać sędziego do pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Kiedy wniosek trafia do sądu?

Kiedy pismo trafia do sądu, ten sprawdza m.in., czy niewypłacalność powstała nieumyślnie, czy wobec konsumenta nie prowadzono już postępowania upadłościowego w ostatnich latach oraz czy podane dane są prawidłowe i pełne. Jeśli któryś z tych punktów nie jest spełniony, sąd ma prawo wniosek odrzucić. Konsument zaś może się od tej decyzji odwołać. Z racji tego, że wnioski spływają niczym lawina, a tylko niewielka część z nich kończy się oczekiwanym rezultatem pojawiają się nowe przepisy, które mają usprawnić ten proces. W nowych przepisach zmieniono definicję dopuszczalnej niewypłacalności – nawet jeśli wymogi upadłości nie zostały spełnione, sąd może wziąć pod uwagę „względy humanitarne”, takie jak ciężka choroba, klęska żywiołowa czy bardzo zła sytuacja ekonomiczna, i mimo to ogłosić bankructwo.

Jeżeli złożony przez nas wniosek nie zawiera braków formalnych powinien zostać rozpatrzony w ciągu maksymalnie 60 dni.

W marcu 2020 r. zaszły poważne zmiany w prawie upadłościowym. Osoba fizyczna bądź osoba prowadząca działalność gospodarczą w łatwiejszy sposób może ogłosić upadłość konsumencką. Opłata za wniosek nie uległa zmianie i wynosi 30 zł. Również brak majątku czy dochodu nie dyskwalifikują dłużnika w złożeniu wniosku o upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka – częste pytania i odpowiedzi

  1. Upadłość konsumencka – jak ogłosić?
  2. Upadłość konsumencka – jak wypełnić wniosek?
  3. Upadłość konsumencka – historie ludzi
  4. Życie po upadłości konsumenckiej
  5. Upadłość konsumencka a nieruchomość
  6. Upadłość konsumencka a dochody

Na te, i inne zagadnienia odpowiedzi znajdziesz w naszym ebooku:
Jak samodzielnie ogłosić upadłość konsumencką? Poradnik od A do Z. 

Upadłość konsumencka: kiedy się kwalifikujesz?

Warunki:
– zadłużenie powyżej 50 tys. zł
– komornik, windykacja lub zaległości
– nagła zmiana sytuacji życiowej, zdrowotnej, np. utrata pracy, zmiana pracy choroba, rozwód, itp.
– majątek lub dochód niewymagany
– przynajmniej kilka kredytów, pożyczek, chwilówek

Upadłość konsumencka: historia Klientki

„Witam zapętliłam się w spirali długów mój dług to 160 tys. 100 tys. Alior Bank kredyt zaciągnięty kiedy pracowałam i byłam w stanie go spłacić 20 tys. parabank 40 tys. chwilówki, kiedy straciłam pracę i tym usiłowałam spłacić kredyty w banku. Po tym jak zostałam zwolniona siadła mi psychika została stwierdzona depresja, co przyczyniła się sytuacja z kredytami strach ,że nie będę miała z czego ich spłacić. Nie posiadam majątku Ex mąż przejął wszystko. mój majątek to telefon komórkowy wzięty w abonamencie. Mieszkam u rodziców. Oni nic nie wiedzieli o moim długu, dlatego tym bardziej mi wstyd . Nie byłam w stanie spłacić tego długu już w Banku wykorzystałam 2 razy wakacje kredytowe. Gdyby nie pomoc w upadłości konsumenckiej nigdy nie odzyskałabym dawnego życia. Z serca dziękuję!”

Masz pytania? Wypełnij formularz

Szukasz pomocy w wyjściu z długów? Sprawdź czy kwalifikujesz się do umorzenia długów poprzez nową upadłość konsumencką, i zacznij życie od nowa. Wypełnij poniższy formularz – odpowiemy do 30 minut.

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Kwota zadłużenia w zł (minimum 50 000): (wymagane)

Czy masz egzekucję komorniczą?
taknie

Jaki jest Twój dochód?
poniżej 2800 złpowyżej 2800 złbrak dochodu

Jaka jest przyczyna zadłużenia?
zmiana/utrata pracychorobapętla zadłużeniainna

Masz dodatkowe pytania w temacie: Upadłość konsumencka – przejdź do sklepu z dokumentami? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

Jeśli nie upadłość, to co?

  1. Pożyczka bez weryfikacji rejestrów dłużników pod zastaw: Dowiedz się więcej 
  2. Oddłużanie mediacje: Dowiedz się więcej

Zapisz

Czy podobał Ci się wpis?

Kliknij i dodaj ocenę!

Ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 665

Bądź pierwszym, który doda ocenę

Ponieważ uznałeś wpis za przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!

Przykro nam, że uznałeś wpis za nieużyteczny!

Powiedz nam jak możemy poprawić wpis!

Jak możemy poprawić wpis?

https://i0.wp.com/forum-kredytowe.org/wp-content/uploads/2016/04/sprzeciw-od-nakazu-zapłaty.jpg?fit=350%2C250&ssl=1https://i0.wp.com/forum-kredytowe.org/wp-content/uploads/2016/04/sprzeciw-od-nakazu-zapłaty.jpg?resize=150%2C150&ssl=1Michał KamińskiDyskusje ogólneOddłużanie: jak wyjść z długówUpadłość Konsumencka,upadłość konsumencka 2023,wniosek o upadłość konsumenckaWiesz, jak to jest żyć z ciągłym strachem przed windykacją i nie mieć nawet złotówki na pokrycie podstawowych wydatków? To ciężki i wyczerpujący tryb życia, który może doprowadzić do depresji i beznadziei. Ale czy wiesz, że istnieje rozwiązanie? Upadłość konsumencka to klucz do wolności finansowej. To jak resetowanie swojego życia...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut