Forum Forum Kredytowe Kredyty bankowe Czy można przepisać kredyt gotówkowy na inną osobę: cesja, skutki.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60005 Odpowiedz

  Czy można przepisać kredyt gotówkowy na inną osobę?

  Tak, kredyt może przejąć każda osoba, która wyrazi na to zgodę i ma odpowiednią zdolność kredytową. Oczywiście, zgoda musi być wyrażona na piśmie. Zgodę wyrazić musi również bank.

  Do cesji dochodzi w formie pisemnej w formie umowy cywilnoprawnej.

  Kredyt gotówkowy ranking. 

  Cesja kredytu ratalnego

  Cesja kredytu gotówkowego polega na przeniesieniu zobowiązania wynikającego z zewnętrznego finansowania bankowego na inną osobę. To przeniesienie zadłużenia z tytułu zaciągniętego kredytu na osobę trzecią.

  Jakie są korzyści cesji kredytu?

  Najczęściej cesji dokonuje się w przypadku gdy pierwotny kredytobiorca nie jest w stanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań płatniczych.

  Skutki cesji kredytu

  Przepisanie kredytu gotówkowego na inną osobę wiąże się z przeniesieniem zobowiązania i wszelkich praw i obowiązków z nich wynikających.

  Co możesz zyskać? Klik.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Czy można przepisać kredyt gotówkowy na inną osobę: cesja, skutki.
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Kredyty bankowe › Czy można przepisać kredyt gotówkowy na inną osobę: cesja, skutki. Tagged: Czy można przepisać kredyt gotówkowy na inną osobę Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 3 miesiące, 3 tygodnie temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 27 marca...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut