Forum Forum Kredytowe Inne wątki Jakie są kryteria kwalifikacji do oddłużenia konsumentów?

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60982 Odpowiedz

  Kryteria kwalifikacji do oddłużenia konsumentów mogą się różnić w zależności od programu oddłużeniowego lub instytucji, która oferuje takie rozwiązania. Jednak ogólnie przyjmuje się, że osoby ubiegające się o oddłużenie muszą spełnić następujące kryteria:

  1. Znajdować się w trudnej sytuacji finansowej: Osoby starające się o oddłużenie muszą wykazać, że mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych i że ich sytuacja jest trudna.
  2. Posiadać stały dochód: Aby zakwalifikować się do oddłużenia, osoby te muszą wykazać, że posiadają stałe źródło dochodu.
  3. Posiadać polskie obywatelstwo lub zamieszkiwać w Polsce: Zazwyczaj programy oddłużeniowe są przeznaczone dla osób posiadających polskie obywatelstwo lub zamieszkujących w Polsce.
  4. Posiadać zadłużenie na poziomie powyżej określonej kwoty: Wymagana kwota zadłużenia może się różnić w zależności od programu oddłużeniowego lub instytucji, która oferuje takie rozwiązania.
  5. Nie posiadać możliwości spłaty długu w ciągu 5 lat: Osoby starające się o oddłużenie muszą wykazać, że nie są w stanie spłacić swojego długu w ciągu 5 lat.

  Warto jednak pamiętać, że kryteria kwalifikacji do oddłużenia mogą się różnić w zależności od programu oddłużeniowego lub instytucji, która go oferuje. Przed skorzystaniem z takiego rozwiązania należy dokładnie zapoznać się z warunkami programu.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Jakie są kryteria kwalifikacji do oddłużenia konsumentów?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Inne wątki › Jakie są kryteria kwalifikacji do oddłużenia konsumentów? Tagged: Oddłużanie, upadłość konsumencka Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 27 marca 2024 at 02:43 #60982 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Kryteria kwalifikacji do oddłużenia konsumentów mogą się różnić w zależności od programu oddłużeniowego lub instytucji, która oferuje takie...Forum Kredytowe: Banki, Chwilówki, Twoje Finanse -> Zadaj pytanie