• This topic is empty.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
  • Autor
    Wpisy
  • #60941

    Postępowanie windykacyjne przed wystawieniem nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym trwa zwykle około 30-60 dni. Wierzyciel po przesłaniu upomnienia ma prawo wystąpić z pozwem do sądu, w którym żąda od dłużnika zwrotu długu wraz z odsetkami za opóźnienie i kosztami procesu. Po złożeniu pozwu, sąd wyznacza termin rozprawy.

    Jeśli dłużnik nie zareaguje na pozwanie lub nie pojawi się na rozprawie, sąd może wydać wyrok bez jego udziału. Jednakże, jeśli dłużnik złoży odpowiedni sprzeciw na nakaz zapłaty, postępowanie sądowe może się przedłużyć i trwać dłużej niż 60 dni.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
  • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty This topic is empty. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 20 kwietnia 2023 at 01:19 #60941 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Postępowanie windykacyjne przed wystawieniem nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym trwa zwykle około 30-60 dni. Wierzyciel po przesłaniu upomnienia ma prawo wystąpić z pozwem do sądu, w którym żąda od dłużnika...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady