Forum Forum Kredytowe Pomoc dla zadłużonych Dłużnicy i Windykacja Jak długo trwa postępowanie windykacyjne przed wystawieniem nakazu zapłaty?

  • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #60941 Odpowiedz

    Postępowanie windykacyjne przed wystawieniem nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym trwa zwykle około 30-60 dni. Wierzyciel po przesłaniu upomnienia ma prawo wystąpić z pozwem do sądu, w którym żąda od dłużnika zwrotu długu wraz z odsetkami za opóźnienie i kosztami procesu. Po złożeniu pozwu, sąd wyznacza termin rozprawy.

    Jeśli dłużnik nie zareaguje na pozwanie lub nie pojawi się na rozprawie, sąd może wydać wyrok bez jego udziału. Jednakże, jeśli dłużnik złoży odpowiedni sprzeciw na nakaz zapłaty, postępowanie sądowe może się przedłużyć i trwać dłużej niż 60 dni.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Jak długo trwa postępowanie windykacyjne przed wystawieniem nakazu zapłaty?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Pomoc dla zadłużonych › Dłużnicy i Windykacja › Jak długo trwa postępowanie windykacyjne przed wystawieniem nakazu zapłaty? Tagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 27 marca 2024 at 00:49 #60941 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Postępowanie windykacyjne przed wystawieniem nakazu zapłaty w postępowaniu...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut