Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60913

  Nakaz zapłaty jest dokumentem wiążącym, a jego zignorowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych i prawnych.

  Jeśli dłużnik zignoruje nakaz zapłaty, wówczas wierzyciel ma prawo do podjęcia dalszych działań mających na celu odzyskanie swojego długu. Wierzyciel może złożyć wniosek o egzekucję na rzecz komornika, który będzie miał prawo do zajęcia majątku dłużnika w celu zaspokojenia jego roszczeń.

  Wierzyciel może także złożyć pozew do sądu w celu uzyskania wyroku, który będzie potwierdzał jego roszczenia. W takim przypadku dłużnik będzie musiał liczyć się z kosztami procesu oraz z odsetkami od zaległych płatności.

  Jeśli dłużnik nie będzie w stanie uiścić zaległych płatności, jego dług może ulec zwiększeniu, co prowadzić będzie do dalszych problemów finansowych. Ponadto, dług może zostać przekazany do windykacji lub do rejestru dłużników, co może utrudnić dłużnikowi uzyskanie kredytów czy pożyczek w przyszłości.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 1 month, 1 week temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 20 kwietnia 2023 at 10:11 #60913 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Nakaz zapłaty jest dokumentem wiążącym, a jego zignorowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych i...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady