Forum Forum Kredytowe Pomoc dla zadłużonych Czy mogę negocjować warunki spłaty długu po otrzymaniu nakazu zapłaty?

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60937 Odpowiedz

  Tak, po otrzymaniu nakazu zapłaty można próbować negocjować warunki spłaty długu z wierzycielem. Negocjacje takie są możliwe nawet po tym, jak zostanie wydany nakaz zapłaty, ale przed przystąpieniem do egzekucji komorniczej.

  Warto w pierwszej kolejności skontaktować się z wierzycielem i przedstawić mu swoją sytuację finansową. Można porozmawiać o możliwościach spłaty długu w ratach lub zmianie terminów płatności. Wierzyciel może być skłonny do ustalenia elastyczniejszych warunków spłaty, jeśli tylko uzna, że to w jego interesie.

  Jeśli negocjacje z wierzycielem nie przyniosą pożądanych efektów, warto skorzystać z pomocy prawnika lub doradcy finansowego. Prawnicy lub doradcy finansowi mogą pomóc w skuteczniejszym negocjowaniu warunków spłaty długu oraz w weryfikacji możliwych rozwiązań prawnych.

  Ważne jest, aby nie ignorować nakazu zapłaty i nie czekać z negocjacjami do czasu, gdy egzekucja komornicza jest już w toku. W takiej sytuacji możliwość negocjacji warunków spłaty jest znacznie mniejsza, a koszty egzekucji mogą znacznie wzrosnąć.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Czy mogę negocjować warunki spłaty długu po otrzymaniu nakazu zapłaty?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Pomoc dla zadłużonych › Czy mogę negocjować warunki spłaty długu po otrzymaniu nakazu zapłaty? Tagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 27 marca 2024 at 06:39 #60937 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Tak, po otrzymaniu nakazu zapłaty można próbować negocjować warunki spłaty długu...Forum Kredytowe: Banki, Chwilówki, Twoje Finanse -> Zadaj pytanie