• This topic is empty.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60937

  Tak, po otrzymaniu nakazu zapłaty można próbować negocjować warunki spłaty długu z wierzycielem. Negocjacje takie są możliwe nawet po tym, jak zostanie wydany nakaz zapłaty, ale przed przystąpieniem do egzekucji komorniczej.

  Warto w pierwszej kolejności skontaktować się z wierzycielem i przedstawić mu swoją sytuację finansową. Można porozmawiać o możliwościach spłaty długu w ratach lub zmianie terminów płatności. Wierzyciel może być skłonny do ustalenia elastyczniejszych warunków spłaty, jeśli tylko uzna, że to w jego interesie.

  Jeśli negocjacje z wierzycielem nie przyniosą pożądanych efektów, warto skorzystać z pomocy prawnika lub doradcy finansowego. Prawnicy lub doradcy finansowi mogą pomóc w skuteczniejszym negocjowaniu warunków spłaty długu oraz w weryfikacji możliwych rozwiązań prawnych.

  Ważne jest, aby nie ignorować nakazu zapłaty i nie czekać z negocjacjami do czasu, gdy egzekucja komornicza jest już w toku. W takiej sytuacji możliwość negocjacji warunków spłaty jest znacznie mniejsza, a koszty egzekucji mogą znacznie wzrosnąć.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty This topic is empty. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 19 kwietnia 2023 at 20:47 #60937 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Tak, po otrzymaniu nakazu zapłaty można próbować negocjować warunki spłaty długu z wierzycielem. Negocjacje takie są możliwe nawet po tym, jak zostanie wydany nakaz zapłaty, ale przed przystąpieniem do egzekucji...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady