• This topic is empty.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60936

  Aby złożyć sprzeciw na nakaz zapłaty w sądzie rejonowym, należy złożyć odpowiednie dokumenty. Oto kroki, które należy podjąć:

  1. Należy przygotować odpowiedni sprzeciw powołując dowody. Można to zrobić osobiście w sądzie lub przesłać wniosek pocztą.
  2. W uzasadnionym wniosku trzeba przedstawić swoje argumenty i dowody na poparcie swojego stanowiska. Warto załączyć dokumenty, które potwierdzają nasze racje, takie jak umowy, rachunki, korespondencję z wierzycielem itp.
  3. Należy uiścić opłatę sądową. Wysokość opłaty sądowej jest uzależniona od wartości sporu.
  4. Wnioskodawca otrzyma powiadomienie o terminie rozprawy. W czasie rozprawy należy przedstawić swoje stanowisko przed sędzią.
  5. Jeśli sąd uzna, że nasz sprzeciw jest uzasadniony, nakaz zapłaty zostanie uchylony.

  Warto pamiętać, że złożenie sprzeciwu na nakaz zapłaty jest ważnym krokiem, jeśli uważamy, że nasza sprawa jest niesłuszna. Należy jednak pamiętać, że sprzeciw trzeba złożyć w określonym terminie (zwykle 14 dni od doręczenia nakazu zapłaty), dlatego warto działać szybko.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty This topic is empty. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 19 kwietnia 2023 at 15:03 #60936 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Aby złożyć sprzeciw na nakaz zapłaty w sądzie rejonowym, należy złożyć odpowiednie dokumenty. Oto kroki, które należy podjąć: Należy przygotować odpowiedni sprzeciw powołując dowody. Można to zrobić osobiście w sądzie lub...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady