Forum Forum Kredytowe Pomoc dla zadłużonych Czy mogę uniknąć egzekucji komorniczej po otrzymaniu nakazu zapłaty?

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60935 Odpowiedz

  Tak, istnieją różne sposoby na uniknięcie egzekucji komorniczej po otrzymaniu nakazu zapłaty. Oto kilka możliwych rozwiązań:

  1. Spłata długu – najprostszym sposobem na uniknięcie egzekucji komorniczej jest spłata całego długu w terminie określonym w nakazie zapłaty lub przed jego upływem.
  2. Negocjacje z wierzycielem – można również spróbować negocjować z wierzycielem warunki spłaty długu. Wierzyciel może być skłonny do zawarcia umowy spłaty ratalnej lub do zmniejszenia kwoty długu.
  3. Skorzystanie z pomocy prawnika – zawsze warto zasięgnąć porady prawnika przed podjęciem jakichkolwiek działań. Prawnicy mogą pomóc w złożeniu sprzeciwu na nakaz zapłaty lub w negocjacjach z wierzycielem.
  4. Skorzystanie z pomocy doradcy finansowego – jeśli problemem jest niska płynność finansowa, warto rozważyć skorzystanie z pomocy doradcy finansowego, który pomoże w zorganizowaniu budżetu i zaplanowaniu spłaty długu.
  5. Złożenie wniosku o umorzenie – w przypadku skrajnych trudności finansowych można złożyć wniosek o umorzenie długu. O umorzenie można ubiegać się np. w przypadku, gdy osoba ma niskie dochody, jest bezrobotna lub choruje.

  Warto pamiętać, że w przypadku braku spłaty długu, egzekucja komornicza może być skutkiem ostatecznym. Dlatego warto podjąć jakieś działania, aby uniknąć takiej sytuacji.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Czy mogę uniknąć egzekucji komorniczej po otrzymaniu nakazu zapłaty?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Pomoc dla zadłużonych › Czy mogę uniknąć egzekucji komorniczej po otrzymaniu nakazu zapłaty? Tagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 26 marca 2024 at 14:03 #60935 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Tak, istnieją różne sposoby na uniknięcie egzekucji komorniczej po otrzymaniu nakazu zapłaty....Forum Kredytowe: Banki, Chwilówki, Twoje Finanse -> Zadaj pytanie