PytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymCzy komornik może zająć wpływ z tytułu funduszu alimentacyjnego?
Anonimowy zapytał 5 miesięcy temu
5/5 - (1 vote)

Otrzymuję wpływy z funduszu alimentacyjnego czy komornik może je zająć?

0 odpowiedzi
Eukaliptus odpowiedział 5 miesięcy temu
5/5 - (1 vote)

Komornik nie może wszcząć postępowania egzekucyjnego ze świadczeń z FA. Świadczenia pomocy społecznej nie podlegają bowiem egzekucji. “Na mocy art. 833 § 6 kpc, w treści nadanej przez ustawę o zmianie ustawy o pomocy społecznej i niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 40, poz. 229), nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, , świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne,  dla sierot zupełnych oraz świadczenia z pomocy społecznej”. W razie gdyby do takiego zajęcia doszło przysługuje nam skarga na czynności komornika.

Twoja odpowiedź

1 + 6 =

AnonimowyPytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Czy komornik może zająć wpływ z tytułu funduszu alimentacyjnego? 1 Dobre Słabe Anonimowy zapytał 5 miesięcy temu ...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady