Forum Kredytowe: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymCzy komornik może zająć wpływ z tytułu funduszu alimentacyjnego?
Anonimowy zapytał 3 tygodnie temu
0
(0)

Otrzymuję wpływy z funduszu alimentacyjnego czy komornik może je zająć?

Czy podobał Ci się wpis?

Kliknij i dodaj ocenę!

Ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszym, który doda ocenę

Ponieważ uznałeś wpis za przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!

Przykro nam, że uznałeś wpis za nieużyteczny!

Powiedz nam jak możemy poprawić wpis!

Jak możemy poprawić wpis?

0 odpowiedzi
Eukaliptus odpowiedział 1 rok temu
0
(0)

Komornik nie może wszcząć postępowania egzekucyjnego ze świadczeń z FA. Świadczenia pomocy społecznej nie podlegają bowiem egzekucji. „Na mocy art. 833 § 6 kpc, w treści nadanej przez ustawę o zmianie ustawy o pomocy społecznej i niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 40, poz. 229), nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, , świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne,  dla sierot zupełnych oraz świadczenia z pomocy społecznej”. W razie gdyby do takiego zajęcia doszło przysługuje nam skarga na czynności komornika.

Czy podobał Ci się wpis?

Kliknij i dodaj ocenę!

Ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszym, który doda ocenę

Ponieważ uznałeś wpis za przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!

Przykro nam, że uznałeś wpis za nieużyteczny!

Powiedz nam jak możemy poprawić wpis!

Jak możemy poprawić wpis?

Twoja odpowiedź

15 + 1 =

AnonimowyForum Kredytowe: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Czy komornik może zająć wpływ z tytułu funduszu alimentacyjnego? 1 Dobre Słabe Anonimowy zapytał 3 tygodnie temu 0 ...Forum Kredytowe: Banki, Chwilówki, Twoje Finanse -> Zadaj pytanie