Oddłużanie kredytów i chwilówek. Czy można anulować dług?
Jedną ze skutecznych form spłaty nadmiaru zobowiązań finansowych jest ich oddłużanie. W takiej sytuacji klient ma do wyboru upadłość konsumencką, kredyt oddłużeniowy lub mediacje z wierzycielami. Z której opcji warto skorzystać i ile kosztuje oddłużanie? O tym poniżej.
Mówi się, że pożyczać jest łatwo, gorzej z oddawaniem. I coś w tym jest. Na rynku finansowym jest tak dużo ofert pożyczek, kredytów, a nawet propozycji skierowanych do osób zadłużonych, że łatwo wpaść w spirale zadłużeń.
Wtedy może pojawić się pytanie o to, gdzie szukać pomocy w spłacie długów i jak pozbyć się długów z chwilówek? Podpowiadamy bez wchodzenia w kolejne długi.
Jak zacząć spłacać długi? Czy są jakieś pożyczki dla zadłużonych?
W sytuacji, kiedy wysokość zobowiązań jest wyższa niż nasze dochody, bardzo łatwo popaść w długi. O ile samo zaciągnięcie zobowiązań, zwłaszcza chwilówek, jest bardzo proste, o tyle spłata (zwłaszcza przy większej ilości ciążących na nas zobowiązań) może być już sporym wyzwaniem.
W przypadku, kiedy wysokość wszystkich rat jest wysoka lub wisi nad nami widmo przekazania sprawy do firmy windykacyjnej, warto zastanowić się nad różnymi formami ich spłaty.
W spłacie długów możemy szukać pomocy w bankach, firmach pozabankowych i firmach zajmujących się oddłużaniem chwilówek. Jeśli nie wiemy, od czego zacząć i z której oferty skorzystać, warto poszukać pomocy u doradcy profesjonalnej firmy.
Gdzie szukać pomocy w spłacie długów?
Co zrobić, kiedy nie dysponujesz środkami na spłatę długów? Tu z pewnością warto rozważyć oddłużenie zobowiązań. Jak to wygląda w praktyce?
Przede wszystkim spisz sobie wszystkie zobowiązania, jakie chcesz spłacić.
Najpierw wypełnij formularz kontaktowy znajdujący się na poniżej. Podczas umówionej rozmowy (telefonicznej lub e-mail) przedstaw swoją sytuację finansową, przedstaw również swoje dochody, by pracownik mógł sprawdzić Twoją zdolność kredytową i możliwości na oddłużenie, i na podstawie tego zaproponował najlepszy produkt.
Jak umorzyć wszystkie długi?
Tzw. rolowanie pożyczek, czyli spłacanie jednej pożyczki inną, to złe rozwiązanie. Oczywiście konsolidacja chwilówek ma swoje zalety, bo zamiast kilku rat spłacamy jedną, warto pamiętać, że takie rozwiązanie ma również swoje wady.
Jakie? Przede wszystkim musisz posiadać dobre wynagrodzenie i brak zaległości w kredytach bankowych. Konsolidacja chwilówek oznacza, że spłacamy znacznie większe zobowiązanie powiększone o koszty związane z nowym kredytem. Możesz jednak oddłużyć się bez wchodzenia w kolejne długi.
Czy umorzony dług znika? Korzyści oddłużania.
- umorzenie kredytów i chwilówek
- mniejsze raty do spłaty
- nie musisz wykazywać zdolności i mieć dobrych rejestrów
- odsunięcie widma komornika lub wstrzymanie egzekucji
- sankcję kredytu darmowego – oddajesz jedynie pożyczony kapitał
- wstrzymanie działań windykacyjnych
- wygraną sprawę na etapie sądowym (ostatnio umorzona kwota łączna ponad 30 tys. zł)
- zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę w związku z czym zwraca Ci się usługa
- i wiele więcej
Czy można skonsolidować pożyczki pozabankowe?
Zastanawiając się nad tym, czy mogę skonsolidować zobowiązania i gdzie dostanę kredyt na spłatę chwilówek, warto pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii.
Dysponując już zobowiązaniami w postaci chwilówek znaczenie trudniej znaleźć w ofertach banków propozycje kredytu konsolidacyjnego na spłatę chwilówek.
W takim przypadku jedynym rozwiązaniem wydaje się być oferta firm oddłużeniowych, o których wspomnieliśmy wyżej lub ofert parabanków. Każda z tych instytucji w swojej ofercie produktowej posiada kredyty i pożyczki konsolidacyjne na spłatę chwilówek.
W takim przypadku warto zwrócić uwagę na kwotę oferowanej pożyczki, jej okres kredytowania i ilość rat, a także oprocentowanie i koszty związane jej udzieleniem. Oczywiście warto również sprawdzić zapisy umowy.
Czy muszę żyć z długami nie do spłacenia?
Pozostaje pytanie czy z niespłaconymi długami da się żyć? Oczywiście, że da. Jednak, czy życiem można nazwać stan stałego napięcia i stresu związanego z lękiem przed nieuniknionym widmem postępowań windykacyjnych i komorniczych?
W takiej sytuacji warto zadać sobie pytanie, czy takie życie z długami mi odpowiada? Czy tak chce funkcjonować?
Jeśli jestem rodzicem, muszę zdać sobie również sprawę z faktu, że moje niespłacone długi przejdą na moje dzieci. A tu pojawia się kolejne pytanie o to, czy taki los chce im zgotować?
Jeśli na każde z tych pytań odpowiedziałeś przecząco, czas stawić czoło swoim zobowiązaniom.
A jeśli nie czujesz się na siłach do samodzielnego uporania się z nimi, poszukaj koniecznie pomocy u doradcy finansowego, bezpłatnej konsultacji i pomocy firmy oddłużeniowej.
Co możesz zyskać – co zrobić, aby umorzyć dług:
– rozłożenie zobowiązania na mniejsze raty
– zwrot prowizji bankowej i pożyczkowej
– umorzenie pożyczki czy kredytu
– bez poręczycieli
– dopasowana rata miesięczna
– karencja w spłacie
– czas uzyskania nawet 48 h
– uniknięcie komornika
– łatwa spłatę chwilówek i kredytów
– także z zaległościami i komornikiem
– sankcję kredytu darmowego – oddajesz tylko pożyczony kapitał
Wypełnij formularz dzisiaj i uzyskaj darmowy zwrot prowizji bankowej za wcześniejszą spłatę pożyczki i poprawę raportu kredytowego w BIK z chwilówek.
Masz pytania? Chcesz oddłużyć się z chwilówek i kredytów, ale nie wiesz od czego zacząć? Wypełnij formularz i w 15 minut dowiedz się, co możesz zrobić:
zainteresowany
Panie Mariuszu, prosimy wypełnić formularz – oddzwonimy.
Prosze o kontakt
Pani Elżbieto, prosimy o wypełnienie formularza – skontaktujemy się.