Home Forum Kredytowe Inne wątki Subiektywnie o finansach: płatności odroczone

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #59477

  “Z raportu opublikowanego przez Kearney, globalną firmę konsultingową, wynika, że rynek płatności odroczonych rozwija się błyskawicznie. Polska plasuje się w czołówce krajów najczęściej sięgających po tę formę rozliczenia.

  Korzysta z niej już ponad 60% Polaków, a 30% deklaruje, że chciałoby z niej korzystać. O wprowadzeniu do oferty tego rodzaju płatności poinformował Bank Millenium. Dzięki testowanej usłudze „BLIK Płacę później” klienci będą kupić dany towar od ręki, za który zapłacą dopiero po 30 dniach.

  W Polsce najważniejsze narzędzia płatności odroczonych to Allegro Pay, PayPo, Twisto Przelewy24, Kup teraz – zapłać później czy Klarna.

  Jak podaje Klarna, ponad połowa spośród artykułów, które kupują użytkownicy tej aplikacji, to artykuły spożywcze lub AGD. Z kolei firma Zilch poinformowała, że zakupy spożywcze i gastronomiczne stanowią 38% jej transakcji.

  Z kolei badanie przeprowadzone przez Morning Consult na rynku amerykańskim wykazało, że 15% klientów korzystających z usług BNPL używa ich do rutynowych zakupów, takich jak zakupy spożywcze i benzyna. To ryzykowny sposób korzystania z BNPL.

  “Usługi Pay-later dla konsumentów, którzy nie spóźniają się z płatnościami, mogą być dobrodziejstwem w czasach, gdy ceny żywności gwałtownie rosną. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku korzystania z wszelkich narzędzi finansowych potrzebna jest rozwaga.

  Dostępność do nich i łatwość ich obsługi może sprawić, że kupujący będą ich nadużywać i w rezultacie zaciągać długi. Pamiętajmy, że to nie są darmowe pieniądze, a jeśli wydatki nie zostaną dobrze zaplanowane, mogą doprowadzić gospodarstwo domowe do jeszcze trudniejszej sytuacji finansowej” – napisał w informacji do mediów poświęconej BNPL Tomasz Cincio, prezes platformy B2B dla sprzedawców online Droplo.

  Jego zdaniem nadmierne korzystanie z tych usług przy codziennych wydatkach, takich jak zakupy spożywcze, to problem zwłaszcza ludzi młodych, którzy nie rozumieją do końca mechanizmów działania pay-later lub konsekwencji płynących z ich nadużywania.

  W ten sposób osoby, które nie mają stabilnej sytuacji finansowej, wpadają w spiralę jeszcze głębszego zadłużenia. Widać to już w Stanach Zjednoczonych, gdzie zjawisko urosło do skali problemu społecznego.

  Nie dajcie się w to wpuścić! To pomoc w zakupach czy prosta droga do narobienia sobie długów?”

   

  źródło:
  https://subiektywnieofinansach.pl/platnosci-odroczone-rozpedzaja-sie-na-polskim-rynku-bnpl/

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
https://forum-kredytowe.org/forum/temat/subiektywnie-o-finansach-platnosci-odroczone/Doradcy Forum KredytowegoHome › Forum Kredytowe › Inne wątki › Subiektywnie o finansach: płatności odroczone Tagged: Maciej Samcik, Subiektywnie o Finansach Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 2 months temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 4 października 2022 at 13:06 #59477 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster “Z raportu opublikowanego przez Kearney, globalną...Doradcy Forum Kredytowegojan Nowakadmin@forum-kredytowe.orgAdministratorEksperci Forum Kredytowego [forum-kredytowe.org] to specjaliści z zakresu: kredytów bankowych, pożyczek prywatnych, pożyczek hipotecznych, chwilówek i więcej. Masz pytania? Dodaj komentarz - eksperci odpowiedzą.Forum-Kredytowe.orgForum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady