Forum Forum Kredytowe Inne wątki Ubezpieczenie OC samochodu: gdzie znaleźć online?

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #59701 Odpowiedz

  Ubezpieczenia samochodów OC

  Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ma ono na celu zabezpieczyć osoby poszkodowane, które poniosły szkodę w zdarzeniu drogowym, takim jak wypadek czy kolizja.

  Zicat ubezpieczenia OC

  Ubezpieczenie samochodów OC jest zawierane na okres 12 miesięcy. Jak już zostało wspomniane, gwarantuje ono poszkodowanemu kierowcy otrzymanie rekompensaty za poniesione przez niego szkody, na przykład podczas stłuczki. Uzyskuje on wówczas od ubezpieczyciela niezbędne środki finansowe lub gwarancję naprawy szkody. W sytuacji, w której sprawca nie posiada ważnej polisy OC, odszkodowanie jest wypłacane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Na dalszym etapie zwraca się od niego o zwrot pełnej kwoty. Co ważne, sumy gwarancyjne obowiązują nie dla jednego poszkodowanego, lecz dla zdarzenia. Gdy okaże się, że koszty są wyższe, sprawca jest zobowiązany pokryć różnice z własnych środków. Chcąc uzyskać środki niezbędne na spłatę pojazdu, może on skorzystać z ubezpieczenia AC.

  Co obejmuje umowa OC?

  Klasyczna umowa OC obejmuje 12 miesięcy ochrony ubezpieczeniowej. Po tym czasie ulega ona automatycznemu przedłużeniu. Kierowca, który nie chce kontynuować współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym, jest zobowiązany to pisemnego wypowiedzenia umowy, najpóźniej na 1 dzień przed jej zakończeniem. Taki dokument można zarówno złożyć w placówce ubezpieczyciela czy agenta, jak i wysłać go pocztą — czy to tradycyjną, czy elektroniczną.

  Ubezpieczenie pojazdu

  Ubezpieczeniu OC podlega pojazd, nie jego posiadacz. Obejmuje ono zarówno szkody poniesione podczas wypadku czy kolizji, jak i zdarzenia, do których doszło w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdu, załadunku i rozładunku, garażowania, zatrzymania czy postoju. Zakres ubezpieczenia OC może pokrywać także koszty lekarstw, rehabilitacji czy leczenia poszkodowanego. Dodatkowo, zakład ubezpieczeń może także zlikwidować szkody w pojeździe, zagwarantować auto zastępcze czy wypłacić odszkodowanie za utracone dochody.

  Porównywarki OC

  Jak znaleźć najtańszą na rynku polisę komunikacyjną? Z pomocą przychodzą dostępne w Internecie rozwiązania, takie jak porównywarka OC czy kalkulator OC.

  Polecana porównywarka: Znane-oc.pl

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Ubezpieczenie OC samochodu: gdzie znaleźć online?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Inne wątki › Ubezpieczenie OC samochodu: gdzie znaleźć online? Tagged: ubezpieczenie OC, ubezpieczenie samochodu Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 1 miesiąc, 3 tygodnie temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 26 marca 2024 at 14:55 #59701 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Ubezpieczenia samochodów OC Każdy posiadacz...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut