Forum Forum Kredytowe Kredyty hipoteczne Kredyt pod hipotekę.

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 11 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #39376 Odpowiedz
  KarolaKrak
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Szukam kredytu pod hipotekę na rozbudowę domu. Czy mając inne zobowiązania mogę jeszcze taki uzyskać?

  #50638 Odpowiedz
  mazi
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Miałem podobną sytuację. Potrzebowałem kredytu na rozbudowę nieruchomości, która nie była jeszcze spłacona. Dostałem drugi kredyt w tym samym banku, ponieważ pierwszy był regularnie spłacany, a moje zarobki wg. wskaźników bankowych, były wystarczające na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania.

  #50647 Odpowiedz
  Bart
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  „Ruby”, szkoda, że wcześniej tego nie napisałeś. Skorzystałem z oferty mBanku, bo wydawało mi się, że we wzystkich bankach oferty są podobne. Za kredyt w zbliżonej kwocie, płacę comiesięczną ratę w wysokości 1 419,55 zł 🙁

  #50637 Odpowiedz
  wiolka
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Najlepiej z takim pytaniem zwrócić się bezpośrednio do banku lub pośrednika. Nie ma przeszkód w zaciąganiu kredytów ani pożyczek, mając już takie zobowiązania. Jednak liczyć się tu będzie Twoja zdolność kredytowa. Jeśli Twoje dochody są wystarczające, aby spłacać z nich kolejny kredyt, bank powinien ci go udzielić.

  #50646 Odpowiedz
  ruby
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Najlepszą w tej chwili ofertę ma moim zdaniem Bank Millennium. Oprocentowanie mają na poziomie 2,21%, a RRSO 2,23%. Przy kredycie 250.000zł, na 25 lat, rata wyszła mi 1 085,38 zł. Nie robili też trudności, z tym, że mam już kredyt u ich konkurencji, którego jeszcze nie spłaciłem.

  #50644 Odpowiedz
  robi
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Powiedziałbym, że instytucje finansowe nawet chętniej udzielają kredytów hipotecznych, niż jakichkolwiek innych. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że jest to najlepsze zabezpieczenie. KarolaKrak o ile masz z czego spłacać taki kredyt, to na pewno go dostaniesz, mimo tego, że masz inne zobowiązania. Jak nie w jednym, to w drugim banku. Ofert na rynku jest dużo.

  #50643 Odpowiedz
  tom
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Każda osoba będąca właścicielem nieruchomości lub posiadająca zgodę właściciela nieruchomości na jej zastaw pod kredyt oraz stały dochód, który pozwoli na pokrywanie rat, może ubiegać się o kredyt hipoteczny.

  #50645 Odpowiedz
  KarolaKrak
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Z waszych odpowiedzi wynika, że muszę posiadać stały dochód, żeby taki kredyt otrzymać. Tak więc wydaje się, że nie powinnam mieć problemu z jego uzyskaniem, ponieważ posiadam stały dochód, a wartość nieruchomości pod hipotekę przewyższa kwotę kredytu, o jaki chcę się ubiegać. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc 🙂 A jaki bank polecacie?

  #50642 Odpowiedz
  wikitorr
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Kredyt pod hipotekę, to nic innego, jak kredyt pod zastaw. Jeśli masz dom, mieszkanie, działkę, najlepiej budowlaną, to jest to dla banku zabezpieczenie. Możesz wtedy uzyskać kredyt do 80% wartości, zastawianej nieruchomości. Nie obejdzie się jednak bez stałych dochodów, bo zabezpieczenie na hipotece, jest zabezpieczeniem banku, na ewentualność nie spłacania kredytu, ale założeniem nie jest przejęcie nieruchomości, tylko spłacanie rat. Tak więc raty trzeba spłacać, a do tego niezbędne jest stałe źródło dochodu.

  #50648 Odpowiedz
  Bart
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Kredyt hipoteczny w Banu Millennium wydaje się całkiem dobry, ale widzę, że w PKO, przy tych samych założeniach, rata miesięczna wyszłaby na poziomie 1 075,21 zł. Wiem, to tylko 10zł różnicy, ale jednak przez cały okres spłaty, oszczędzimy około 3tyś zł. To trzy raty gratis!

  #50639 Odpowiedz
  wera
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Kluczowe zarówno przy ubieganiu się o pierwszy kredyt, jak i o kolejny, są dochody. Jeśli posiada Pani stały dochód, a jego wysokość jest wystarczająca, aby zaspokoić zobowiązania wynikające z obu kredytów, to bank takiego kredytu udzieli.

Przeglądasz 1 post (z 11 razem)
Odpowiedz na: Kredyt pod hipotekę.
Twoja odpowiedź:
Forum › Forum Kredytowe › Kredyty hipoteczne › Kredyt pod hipotekę. Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 11 razem) Autor Odpowiedzi 31 stycznia 2022 at 20:12 #39376 Odpowiedz KarolaKrakGość forum; Lokalizacja: Polska Szukam kredytu pod hipotekę na rozbudowę domu. Czy mając inne zobowiązania mogę jeszcze taki uzyskać? 26 marca 2024 at 07:46 #50638 Odpowiedz maziGość forum; Lokalizacja: Polska Miałem podobną sytuację. Potrzebowałem...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut