• This topic is empty.
Przeglądasz 1 post (z 11 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #39376
  KarolaKrak
  Guest

  Szukam kredytu pod hipotekę na rozbudowę domu. Czy mając inne zobowiązania mogę jeszcze taki uzyskać?

  #50648
  Bart
  Guest

  Kredyt hipoteczny w Banu Millennium wydaje się całkiem dobry, ale widzę, że w PKO, przy tych samych założeniach, rata miesięczna wyszłaby na poziomie 1 075,21 zł. Wiem, to tylko 10zł różnicy, ale jednak przez cały okres spłaty, oszczędzimy około 3tyś zł. To trzy raty gratis!

  #50645
  KarolaKrak
  Guest

  Z waszych odpowiedzi wynika, że muszę posiadać stały dochód, żeby taki kredyt otrzymać. Tak więc wydaje się, że nie powinnam mieć problemu z jego uzyskaniem, ponieważ posiadam stały dochód, a wartość nieruchomości pod hipotekę przewyższa kwotę kredytu, o jaki chcę się ubiegać. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc 🙂 A jaki bank polecacie?

  #50646
  ruby
  Guest

  Najlepszą w tej chwili ofertę ma moim zdaniem Bank Millennium. Oprocentowanie mają na poziomie 2,21%, a RRSO 2,23%. Przy kredycie 250.000zł, na 25 lat, rata wyszła mi 1 085,38 zł. Nie robili też trudności, z tym, że mam już kredyt u ich konkurencji, którego jeszcze nie spłaciłem.

  #50644
  robi
  Guest

  Powiedziałbym, że instytucje finansowe nawet chętniej udzielają kredytów hipotecznych, niż jakichkolwiek innych. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że jest to najlepsze zabezpieczenie. KarolaKrak o ile masz z czego spłacać taki kredyt, to na pewno go dostaniesz, mimo tego, że masz inne zobowiązania. Jak nie w jednym, to w drugim banku. Ofert na rynku jest dużo.

  #50639
  wera
  Guest

  Kluczowe zarówno przy ubieganiu się o pierwszy kredyt, jak i o kolejny, są dochody. Jeśli posiada Pani stały dochód, a jego wysokość jest wystarczająca, aby zaspokoić zobowiązania wynikające z obu kredytów, to bank takiego kredytu udzieli.

  #50642
  wikitorr
  Guest

  Kredyt pod hipotekę, to nic innego, jak kredyt pod zastaw. Jeśli masz dom, mieszkanie, działkę, najlepiej budowlaną, to jest to dla banku zabezpieczenie. Możesz wtedy uzyskać kredyt do 80% wartości, zastawianej nieruchomości. Nie obejdzie się jednak bez stałych dochodów, bo zabezpieczenie na hipotece, jest zabezpieczeniem banku, na ewentualność nie spłacania kredytu, ale założeniem nie jest przejęcie nieruchomości, tylko spłacanie rat. Tak więc raty trzeba spłacać, a do tego niezbędne jest stałe źródło dochodu.

  #50638
  mazi
  Guest

  Miałem podobną sytuację. Potrzebowałem kredytu na rozbudowę nieruchomości, która nie była jeszcze spłacona. Dostałem drugi kredyt w tym samym banku, ponieważ pierwszy był regularnie spłacany, a moje zarobki wg. wskaźników bankowych, były wystarczające na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania.

  #50637
  wiolka
  Guest

  Najlepiej z takim pytaniem zwrócić się bezpośrednio do banku lub pośrednika. Nie ma przeszkód w zaciąganiu kredytów ani pożyczek, mając już takie zobowiązania. Jednak liczyć się tu będzie Twoja zdolność kredytowa. Jeśli Twoje dochody są wystarczające, aby spłacać z nich kolejny kredyt, bank powinien ci go udzielić.

  #50647
  Bart
  Guest

  „Ruby”, szkoda, że wcześniej tego nie napisałeś. Skorzystałem z oferty mBanku, bo wydawało mi się, że we wzystkich bankach oferty są podobne. Za kredyt w zbliżonej kwocie, płacę comiesięczną ratę w wysokości 1 419,55 zł 🙁

  #50643
  tom
  Guest

  Każda osoba będąca właścicielem nieruchomości lub posiadająca zgodę właściciela nieruchomości na jej zastaw pod kredyt oraz stały dochód, który pozwoli na pokrywanie rat, może ubiegać się o kredyt hipoteczny.

Przeglądasz 1 post (z 11 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
This topic is empty. Przeglądasz 1 post (z 11 razem) Autor Wpisy 31 stycznia 2022 at 20:12 #39376 KarolaKrakGuest Szukam kredytu pod hipotekę na rozbudowę domu. Czy mając inne zobowiązania mogę jeszcze taki uzyskać? 19 kwietnia 2023 at 13:24 #50648 BartGuest Kredyt hipoteczny w Banu Millennium wydaje się całkiem dobry, ale widzę, że w PKO, przy tych samych założeniach, rata...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady