Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #59968

  Kiedy przedawnia się dług w firmie windykacyjnej

  Standardowy termin przedawnienia długu wynosi 6 lat. Ten termin dotyczy również roszczeń, które zostały potwierdzone wynikiem sądu, a najczęściej o takich mowa, gdy dług trafił do firmy windykacyjnej. Jednak jeśli zadłużenie powstało w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej termin przedawnienia wynosi 3 lata.

  Firma windykacyjna chce umorzyć część długu

  Najczęściej jest to działanie, które ma na celu przyznanie się do długu przez dłużnika, a dług często jest przedawniony. Zapoznaj się z dokumentami do sprawy i zweryfikuj, czy nie spłacić przedawnionego długu.
  Umorzenie długów: klik.

  Gdzie sprawdzić czy dług jest przedawniony

  Biuro Informacji Kredytowej to miejsce, w którym możesz sprawdzić aktualne zadłużenia. W ten sposób najłatwiej sprawdzisz, czy doszło do przedawnienia długu. Możesz sprawdzić również rejestry BIG i KRD.

  Jakie długi się nie przedawniają

  Przedawnieniu podlegają roszczenia majątkowe, np. pożyczki, kredyty, faktury. Inne długi o innym charakterze nie mają swojego terminu przedawnienia. Chodzi o roszczenia rodzinno-opiekuńcze, np. o zapłatę alimentów na dziecko lub byłego współmałżonka, roszczenia o ochronę dóbr osobistych, itp.

  Firma windykacyjna kupiła dług

  Osoba, której dług został sprzedany, otrzymuje list o cesji wierzytelności i przejęciu obsługi zadłużenia przez firmę windykacyjną. To bardzo ważne, żeby nie spłacać kilkukrotnie tego samego długu.

  Czy można anulować długi? Dowiedz się więcej.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: kiedy przedawnia się dług w firmie windykacyjnej Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 1 month, 1 week temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 20 kwietnia 2023 at 01:53 #59968 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Kiedy przedawnia się dług w firmie windykacyjnej Standardowy termin przedawnienia długu wynosi 6 lat. Ten...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady