Forum Forum Kredytowe Kredyty hipoteczne Kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu?

Przeglądasz 1 post (z 9 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #50783 Odpowiedz
  Beta
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Zgadzam się z autorem tekstu „Wyłudzenie kredytu/pożyczki. Kiedy realnie możemy zostać posądzeni?”, że obecnie firmy windykacyjne wykorzystują niewiedzę osób, które przestały spłacać kredyty, próbując wręcz sugerować, że brak uregulowania należności może wiązać się z zarzutami karnymi. Natomiast problemy z trudnościami, ze spłatą nie są przesłanką do wszczęcia postępowania prokuratorskiego i stawiania zarzutów karnych.

  #50789 Odpowiedz
  Jako12
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  To jest chyba oczywiste, że jeśli ktoś jest uczciwy i bierze kredyt, wypełniając całą dokumentację, wniosek kredytowy zgodnie z prawdą, to nie ma się co martwić, że ktoś posądzi go o wyłudzenie. Nawet jeśli przyszedłby trudny okres i nie moglibyśmy takiego kredytu dalej spłacać. Proponuję wiec nie kombinować, tylko wypełniać wnioski kredytowe zgodnie z prawdą, a wtedy nie będzie trzeba się zastanawiać, czy zostaniemy posądzeni o wyłudzenie.

  #10962 Odpowiedz

  Kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu?

  Wyłudzenie kredytu/pożyczki. Kiedy realnie możemy zostać posądzeni?

  #50782 Odpowiedz
  Wojak
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Prawo dokładnie określa kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu. Mówią o tym dwa artykuły k.k.. Jest to art. 297 k.k. (Oszustwo kredytowe) i art. 286 k.k. (Oszustwo).

  #50785 Odpowiedz
  tymi
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Z całą pewnością możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu, jeśli działaliśmy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyli z zamiarem uzyskania kredytu i z góry powziętym założeniem jego nie spłacania.

  #50784 Odpowiedz
  tymi
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Tak, nie regulowanie należności kredytowych, nie jest podstawą do stawiania zarzutów karnych, ale jest tu na pewno co najmniej jeden wyjątek. Jeśli nie spłacamy rat, ponieważ zatailiśmy przed kredytodawcą przesłanki, które doprowadziły nas do trudnej sytuacji finansowej i uniemożliwiły wywiązywanie się z umowy kredytowej, nasz wierzyciel może złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

  #50790 Odpowiedz
  Idek51
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Wydaje się, że wszystko dokładnie wyjaśnia w tym zakresie wpis Wojaka. Wystarczy przeczytać podane przez niego artykuły 297 i 286 k.k. Opisane są w nich konkretne sytuacje, kiedy mógłby nas ktoś posądzić o wyłudzenie. Kodeks Karny, to najbardziej wiarygodne źródło w tym zakresie.

  #50788 Odpowiedz
  Jako12
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Trudno dać wiarę, że ktoś może wziąć na siebie kredyt dla drugiej osoby 🙂 Gdyby się tak jednak zdarzyło, wystarczy spłacać ratyz własnych środków i o wyłudzenie nikt nas nie posądzi 🙂

  #50786 Odpowiedz
  remi
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Możemy zostać posądzeni o takie działanie, jeśli zgodzimy się wziąć na siebie kredyt dla drugiej osoby, a ona przestanie go spłacać. Nie tylko będziemy mieli na głowie zobowiązanie do uregulowania, ale też problemy karne.

Przeglądasz 1 post (z 9 razem)
Odpowiedz na: Kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Kredyty hipoteczne › Kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu? Tagged: kredyty hipoteczne, Wyłudzenie kredytu Ten wątek ma 8 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 2 miesiące, 3 tygodnie temu przez Idek51. Przeglądasz 1 post (z 9 razem) Autor Odpowiedzi 26 marca 2024 at 07:03 #50783 Odpowiedz BetaGość forum; Lokalizacja: Polska Zgadzam się z autorem tekstu...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut