Forum Forum Kredytowe Pomoc dla zadłużonych Jakie są koszty sądowe i opłaty komornicze związane z egzekucją komorniczą po otrzymaniu nakazu zapłaty?

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60938 Odpowiedz

  Koszty sądowe i opłaty komornicze związane z egzekucją komorniczą po otrzymaniu nakazu zapłaty są uzależnione od wartości zadłużenia oraz liczby czynności przeprowadzanych przez komornika. Oto przykładowe koszty:

  1. Opłata sądowa – wysokość opłaty sądowej zależy od wartości sporu. W przypadku nakazu zapłaty opłata wynosi zazwyczaj 5% wartości zadłużenia, ale nie mniej niż 30 złotych i nie więcej niż 1000 złotych.
  2. Opłata za wszczęcie egzekucji – koszt ten wynosi zazwyczaj 50 złotych.
  3. Opłata za sporządzenie i doręczenie wezwania do zapłaty – koszt ten wynosi zazwyczaj około 20-30 złotych.
  4. Opłata za doręczenie nakazu zapłaty – koszt ten wynosi zazwyczaj około 40-50 złotych.
  5. Opłata za czynności egzekucyjne – koszt ten jest uzależniony od liczby czynności przeprowadzanych przez komornika, takich jak wizyty u dłużnika, zajęcia wynagrodzenia czy zajęcia rachunków bankowych. Koszt każdej czynności jest ustalany zgodnie z taryfą opłat komorniczych i może wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych.

  Warto pamiętać, że koszty te mogą się różnić w zależności od regionu i konkretnej sprawy. Dlatego przed przystąpieniem do egzekucji komorniczej warto skonsultować się z komornikiem lub doradcą prawnym, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat kosztów oraz sposobów uniknięcia egzekucji.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Jakie są koszty sądowe i opłaty komornicze związane z egzekucją komorniczą po otrzymaniu nakazu zapłaty?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Pomoc dla zadłużonych › Jakie są koszty sądowe i opłaty komornicze związane z egzekucją komorniczą po otrzymaniu nakazu zapłaty? Tagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 26 marca 2024 at 20:09 #60938 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Koszty sądowe i opłaty komornicze związane...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut