• This topic is empty.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60938

  Koszty sądowe i opłaty komornicze związane z egzekucją komorniczą po otrzymaniu nakazu zapłaty są uzależnione od wartości zadłużenia oraz liczby czynności przeprowadzanych przez komornika. Oto przykładowe koszty:

  1. Opłata sądowa – wysokość opłaty sądowej zależy od wartości sporu. W przypadku nakazu zapłaty opłata wynosi zazwyczaj 5% wartości zadłużenia, ale nie mniej niż 30 złotych i nie więcej niż 1000 złotych.
  2. Opłata za wszczęcie egzekucji – koszt ten wynosi zazwyczaj 50 złotych.
  3. Opłata za sporządzenie i doręczenie wezwania do zapłaty – koszt ten wynosi zazwyczaj około 20-30 złotych.
  4. Opłata za doręczenie nakazu zapłaty – koszt ten wynosi zazwyczaj około 40-50 złotych.
  5. Opłata za czynności egzekucyjne – koszt ten jest uzależniony od liczby czynności przeprowadzanych przez komornika, takich jak wizyty u dłużnika, zajęcia wynagrodzenia czy zajęcia rachunków bankowych. Koszt każdej czynności jest ustalany zgodnie z taryfą opłat komorniczych i może wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych.

  Warto pamiętać, że koszty te mogą się różnić w zależności od regionu i konkretnej sprawy. Dlatego przed przystąpieniem do egzekucji komorniczej warto skonsultować się z komornikiem lub doradcą prawnym, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat kosztów oraz sposobów uniknięcia egzekucji.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty This topic is empty. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 19 kwietnia 2023 at 18:08 #60938 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Koszty sądowe i opłaty komornicze związane z egzekucją komorniczą po otrzymaniu nakazu zapłaty są uzależnione od wartości zadłużenia oraz liczby czynności przeprowadzanych przez komornika. Oto przykładowe koszty: Opłata sądowa – wysokość...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady