Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60919

  Aby skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty, należy postępować zgodnie z procedurą określoną w przepisach prawa. Oto kroki, jakie należy podjąć, aby skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty:

  W ciągu 14 dni od otrzymania nakazu zapłaty należy złożyć w sądzie odwołanie od nakazu zapłaty. Odwołanie należy złożyć w formie pisemnej.

  W odwołaniu należy wskazać, dlaczego dłużnik uważa, że nakaz zapłaty został mu niesłusznie wystawiony. Należy przedstawić argumenty i dowody potwierdzające swoją rację.

  W odwołaniu należy również wskazać, jakie decyzje sądu dłużnik oczekuje. Możliwe decyzje to np. umorzenie długu, zmniejszenie jego wysokości lub rozłożenie płatności na raty.

  Należy pamiętać, że odwołanie nie zawiesza egzekucji nakazu zapłaty. Dlatego dłużnik może wnioskować o wstrzymanie egzekucji na czas trwania postępowania.

  W przypadku, gdy odwołanie zostanie odrzucone, dłużnik ma prawo złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

  Należy pamiętać, że odwołanie od nakazu zapłaty to skomplikowany proces, wymagający znajomości przepisów prawa i praktyki sądowej. W związku z tym zaleca się skorzystanie z usług doświadczonego prawnika, który pomoże w skutecznym odwołaniu się od nakazu zapłaty.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 1 month, 1 week temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 20 kwietnia 2023 at 06:18 #60919 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Aby skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty, należy postępować zgodnie z procedurą określoną w przepisach...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady