Forum Forum Kredytowe Pomoc dla zadłużonych Jak skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty?

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60919 Odpowiedz

  Aby skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty, należy postępować zgodnie z procedurą określoną w przepisach prawa. Oto kroki, jakie należy podjąć, aby skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty:

  W ciągu 14 dni od otrzymania nakazu zapłaty należy złożyć w sądzie odwołanie od nakazu zapłaty. Odwołanie należy złożyć w formie pisemnej.

  W odwołaniu należy wskazać, dlaczego dłużnik uważa, że nakaz zapłaty został mu niesłusznie wystawiony. Należy przedstawić argumenty i dowody potwierdzające swoją rację.

  W odwołaniu należy również wskazać, jakie decyzje sądu dłużnik oczekuje. Możliwe decyzje to np. umorzenie długu, zmniejszenie jego wysokości lub rozłożenie płatności na raty.

  Należy pamiętać, że odwołanie nie zawiesza egzekucji nakazu zapłaty. Dlatego dłużnik może wnioskować o wstrzymanie egzekucji na czas trwania postępowania.

  W przypadku, gdy odwołanie zostanie odrzucone, dłużnik ma prawo złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

  Należy pamiętać, że odwołanie od nakazu zapłaty to skomplikowany proces, wymagający znajomości przepisów prawa i praktyki sądowej. W związku z tym zaleca się skorzystanie z usług doświadczonego prawnika, który pomoże w skutecznym odwołaniu się od nakazu zapłaty.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Jak skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Pomoc dla zadłużonych › Jak skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty? Tagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 3 tygodnie, 2 dni temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 27 marca 2024 at 04:59 #60919 Odpowiedz Doradcy Forum...Forum Kredytowe: Banki, Chwilówki, Twoje Finanse -> Zadaj pytanie