Forum Forum Kredytowe Kredyty hipoteczne Hipoteka a umowa o dzieło.

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 6 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #39379 Odpowiedz
  GabriellaSiska
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Razem z mężem chcemy wziąć hipotekę na zakup mieszkania. Mąż ma umowę o pracę, ja jednak pracuje tylko i wyłącznie na umowie o dzieło. Czy mój dochód Bank też weźmie pod uwagę? Czy tylko dochód męża?

  #50631 Odpowiedz
  Lina76
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  To czy bank weźmie pod uwagę Twój dochód, zależy przede wszystkim, jak ktoś już tu pisał, jaki jest okres trwania tej umowy, czy masz odpowiedni staż pracy. Najdłuższy staż pracy na umowie o dzieło, wymagany przez bank, z jakim się spotkałam, to 12 miesięcy. Jeśli masz minimum taki, nie masz się o co martwić.

  #50628 Odpowiedz
  oliwia
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Jeśli ma Pani umowę o dzieło, to jak najbardziej, bank też weźmie dochód z tego tytułu pod uwagę. Najważniejszy przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego jest stały i udokumentowany dochód. Nawet jeśli nie jest on bardzo wysoki, to bank uwzględni dochód Pani i Pani męża.

  #50630 Odpowiedz
  Robo
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Banki nie uzależniają wkładu własnego od formy zatrudnienia kredytobiorcy. Osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych mają wkład własny na tym samym poziomie.

  #50627 Odpowiedz
  juri
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Polskie banki, a na pewno znaczna ich część, udzielają kredytów na umowę o dzieło. Z tego co się orientuję, to różnica między ofertami w bankach, polega na minimalnym okresie pracy na na takiej umowie. Może to być w zależności od banku od 3 miesięcy do nawet 12 miesięcy.

  #50629 Odpowiedz
  alina
  Gość forum; Lokalizacja: Polska

  Czy wie ktoś może, jaki trzeba mieć wkład własny pracując na umowie o dzieło?

Przeglądasz 1 post (z 6 razem)
Odpowiedz na: Hipoteka a umowa o dzieło.
Twoja odpowiedź:
Forum › Forum Kredytowe › Kredyty hipoteczne › Hipoteka a umowa o dzieło. Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 6 razem) Autor Odpowiedzi 26 stycznia 2022 at 20:34 #39379 Odpowiedz GabriellaSiskaGość forum; Lokalizacja: Polska Razem z mężem chcemy wziąć hipotekę na zakup mieszkania. Mąż ma umowę o pracę, ja jednak pracuje tylko i wyłącznie na umowie...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut