• This topic is empty.
Przeglądasz 1 post (z 6 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #39379
  GabriellaSiska
  Guest

  Razem z mężem chcemy wziąć hipotekę na zakup mieszkania. Mąż ma umowę o pracę, ja jednak pracuje tylko i wyłącznie na umowie o dzieło. Czy mój dochód Bank też weźmie pod uwagę? Czy tylko dochód męża?

  #50628
  oliwia
  Guest

  Jeśli ma Pani umowę o dzieło, to jak najbardziej, bank też weźmie dochód z tego tytułu pod uwagę. Najważniejszy przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego jest stały i udokumentowany dochód. Nawet jeśli nie jest on bardzo wysoki, to bank uwzględni dochód Pani i Pani męża.

  #50631
  Lina76
  Guest

  To czy bank weźmie pod uwagę Twój dochód, zależy przede wszystkim, jak ktoś już tu pisał, jaki jest okres trwania tej umowy, czy masz odpowiedni staż pracy. Najdłuższy staż pracy na umowie o dzieło, wymagany przez bank, z jakim się spotkałam, to 12 miesięcy. Jeśli masz minimum taki, nie masz się o co martwić.

  #50630
  Robo
  Guest

  Banki nie uzależniają wkładu własnego od formy zatrudnienia kredytobiorcy. Osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych mają wkład własny na tym samym poziomie.

  #50627
  juri
  Guest

  Polskie banki, a na pewno znaczna ich część, udzielają kredytów na umowę o dzieło. Z tego co się orientuję, to różnica między ofertami w bankach, polega na minimalnym okresie pracy na na takiej umowie. Może to być w zależności od banku od 3 miesięcy do nawet 12 miesięcy.

  #50629
  alina
  Guest

  Czy wie ktoś może, jaki trzeba mieć wkład własny pracując na umowie o dzieło?

Przeglądasz 1 post (z 6 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
This topic is empty. Przeglądasz 1 post (z 6 razem) Autor Wpisy 26 stycznia 2022 at 20:34 #39379 GabriellaSiskaGuest Razem z mężem chcemy wziąć hipotekę na zakup mieszkania. Mąż ma umowę o pracę, ja jednak pracuje tylko i wyłącznie na umowie o dzieło. Czy mój dochód Bank też weźmie pod uwagę? Czy tylko dochód męża? 19...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady