• This topic is empty.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60980

  Nie, windykacja zadłużenia nie jest jedynym sposobem na odzyskanie pieniędzy przez wierzyciela. W przypadku braku spłaty zobowiązania wierzyciel może skorzystać z innych sposobów odzyskania długu, takich jak:

  1. Postępowanie sądowe: Wierzyciel może zdecydować się na wytoczenie sprawy sądowej przeciwko dłużnikowi. W ramach postępowania sądowego można uzyskać tytuł wykonawczy, który pozwala na zabezpieczenie roszczenia w postaci zajęcia rachunku bankowego, wynagrodzenia lub nieruchomości.
  2. Uzyskanie poręczenia: Wierzyciel może zażądać od dłużnika zabezpieczenia spłaty długu w postaci poręczenia. Poręczyciel zobowiązuje się wtedy do spłaty długu w przypadku niewywiązania się z tego zadania przez dłużnika.
  3. Umowa zastawu: Wierzyciel może zabezpieczyć swoje roszczenie poprzez zawarcie umowy zastawu. Polega to na przekazaniu przez dłużnika wierzycielowi określonej nieruchomości lub mienia ruchomego jako zabezpieczenia spłaty długu.
  4. Rozwiązanie umowy: Wierzyciel może rozwiązać umowę z dłużnikiem w przypadku nieprzestrzegania jej postanowień lub nieterminowej spłaty zobowiązań.
  5. Negocjacje z dłużnikiem: Wierzyciel może próbować negocjować warunki spłaty długu z dłużnikiem, co pozwoli na uniknięcie kosztów związanych z windykacją.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Oddłużanie, windykacja, windykacja zadłużenia This topic is empty. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 19 kwietnia 2023 at 19:10 #60980 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Nie, windykacja zadłużenia nie jest jedynym sposobem na odzyskanie pieniędzy przez wierzyciela. W przypadku braku spłaty zobowiązania wierzyciel może skorzystać z innych sposobów odzyskania długu, takich jak: Postępowanie sądowe: Wierzyciel może zdecydować się...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady