Forum Forum Kredytowe Pomoc dla zadłużonych Dłużnicy i Windykacja Czy windykacja zadłużenia jest jedynym sposobem na odzyskanie pieniędzy przez wierzyciela?

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60980 Odpowiedz

  Nie, windykacja zadłużenia nie jest jedynym sposobem na odzyskanie pieniędzy przez wierzyciela. W przypadku braku spłaty zobowiązania wierzyciel może skorzystać z innych sposobów odzyskania długu, takich jak:

  1. Postępowanie sądowe: Wierzyciel może zdecydować się na wytoczenie sprawy sądowej przeciwko dłużnikowi. W ramach postępowania sądowego można uzyskać tytuł wykonawczy, który pozwala na zabezpieczenie roszczenia w postaci zajęcia rachunku bankowego, wynagrodzenia lub nieruchomości.
  2. Uzyskanie poręczenia: Wierzyciel może zażądać od dłużnika zabezpieczenia spłaty długu w postaci poręczenia. Poręczyciel zobowiązuje się wtedy do spłaty długu w przypadku niewywiązania się z tego zadania przez dłużnika.
  3. Umowa zastawu: Wierzyciel może zabezpieczyć swoje roszczenie poprzez zawarcie umowy zastawu. Polega to na przekazaniu przez dłużnika wierzycielowi określonej nieruchomości lub mienia ruchomego jako zabezpieczenia spłaty długu.
  4. Rozwiązanie umowy: Wierzyciel może rozwiązać umowę z dłużnikiem w przypadku nieprzestrzegania jej postanowień lub nieterminowej spłaty zobowiązań.
  5. Negocjacje z dłużnikiem: Wierzyciel może próbować negocjować warunki spłaty długu z dłużnikiem, co pozwoli na uniknięcie kosztów związanych z windykacją.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Czy windykacja zadłużenia jest jedynym sposobem na odzyskanie pieniędzy przez wierzyciela?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Pomoc dla zadłużonych › Dłużnicy i Windykacja › Czy windykacja zadłużenia jest jedynym sposobem na odzyskanie pieniędzy przez wierzyciela? Tagged: Oddłużanie, windykacja, windykacja zadłużenia Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 26 marca 2024 at 10:06 #60980 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Nie, windykacja zadłużenia nie jest jedynym sposobem na...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut