Forum Forum Kredytowe Pomoc dla zadłużonych Czy mogę odwołać się od nakazu zapłaty i jakie są moje prawa w tym zakresie?

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60943 Odpowiedz

  Tak, dłużnik ma prawo do odwołania się od nakazu zapłaty. Aby to zrobić, należy złożyć w sądzie wniosek o uchylenie wydanego nakazu zapłaty oraz przedstawić swoje argumenty przeciwko nakazowi. Wniosek taki powinien być złożony na formularzu dostępnym na stronie internetowej sądu oraz zawierać odpowiednie uzasadnienie oraz załączniki.

  Dłużnik ma prawo do odwołania się od nakazu zapłaty, gdy uważa, że jest on niezasadny lub niezgodny z prawem. Przykłady takich sytuacji to błędna kwota w nakazie, przedawnienie długu lub błędna identyfikacja dłużnika. Dłużnik ma również prawo do przedstawienia dowodów i argumentów na swoją obronę w trakcie procesu sądowego.

  W przypadku, gdy sąd utrzymuje w mocy nakaz zapłaty, dłużnik ma również prawo do złożenia apelacji od wyroku do sądu wyższej instancji.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Czy mogę odwołać się od nakazu zapłaty i jakie są moje prawa w tym zakresie?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Pomoc dla zadłużonych › Czy mogę odwołać się od nakazu zapłaty i jakie są moje prawa w tym zakresie? Tagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 27 marca 2024 at 03:41 #60943 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Tak, dłużnik ma prawo do odwołania...Forum Kredytowe: Banki, Chwilówki, Twoje Finanse -> Zadaj pytanie