• This topic is empty.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60943

  Tak, dłużnik ma prawo do odwołania się od nakazu zapłaty. Aby to zrobić, należy złożyć w sądzie wniosek o uchylenie wydanego nakazu zapłaty oraz przedstawić swoje argumenty przeciwko nakazowi. Wniosek taki powinien być złożony na formularzu dostępnym na stronie internetowej sądu oraz zawierać odpowiednie uzasadnienie oraz załączniki.

  Dłużnik ma prawo do odwołania się od nakazu zapłaty, gdy uważa, że jest on niezasadny lub niezgodny z prawem. Przykłady takich sytuacji to błędna kwota w nakazie, przedawnienie długu lub błędna identyfikacja dłużnika. Dłużnik ma również prawo do przedstawienia dowodów i argumentów na swoją obronę w trakcie procesu sądowego.

  W przypadku, gdy sąd utrzymuje w mocy nakaz zapłaty, dłużnik ma również prawo do złożenia apelacji od wyroku do sądu wyższej instancji.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty This topic is empty. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 19 kwietnia 2023 at 17:06 #60943 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Tak, dłużnik ma prawo do odwołania się od nakazu zapłaty. Aby to zrobić, należy złożyć w sądzie wniosek o uchylenie wydanego nakazu zapłaty oraz przedstawić swoje argumenty przeciwko nakazowi. Wniosek...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady