Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60921

  Jeśli dłużnik uważa, że nakaz zapłaty został mu niesłusznie wystawiony, może złożyć odwołanie od tej decyzji. Jeśli sąd uzna, że nakaz zapłaty był niezasadny, może go unieważnić lub zmienić.

  Jednak jeśli dłużnik został już obciążony kosztami sądowymi lub innymi kosztami związanymi z egzekucją, to może być trudno uniknąć zapłaty. W takim przypadku dłużnik może próbować uzyskać zwrot kosztów od wierzyciela, ale nie jest to łatwe i wymaga pomocy prawnika.

  Innym sposobem na uniknięcie zapłaty w przypadku uznania nakazu za niesłuszny jest negocjowanie z wierzycielem i uzgodnienie umowy regulującej sposób spłaty długu. Wierzyciel może zgodzić się na zmniejszenie kwoty długu, rozłożenie płatności na raty lub odroczenie terminu płatności.

  Należy jednak pamiętać, że najlepszym sposobem na uniknięcie zapłaty jest unikanie zadłużenia się w ogóle. Warto planować swoje finanse i dbać o terminowe regulowanie zobowiązań finansowych, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów i kłopotów prawnych.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 1 month, 2 weeks temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 20 kwietnia 2023 at 08:21 #60921 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Jeśli dłużnik uważa, że nakaz zapłaty został mu niesłusznie wystawiony, może złożyć odwołanie od tej...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady