Forum Forum Kredytowe Co zrobić, jeśli nie mogę zapłacić całości kwoty nakazu zapłaty od razu?

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #60923 Odpowiedz

  Jeśli nie jest możliwe natychmiastowe zapłacenie całości kwoty nakazu zapłaty, dłużnik powinien skontaktować się z wierzycielem w celu uzgodnienia warunków spłaty długu.

  Wierzyciel może wyrazić zgodę na rozłożenie płatności na raty, jeśli dłużnik przedstawi mu realny plan spłaty długu. Należy wówczas określić wysokość rat, ich liczba oraz częstotliwość ich spłaty. W przypadku wyznaczenia planu spłaty długu, dłużnik powinien dbać o terminowe regulowanie rat.

  Jeśli wierzyciel nie wyraża zgody na rozłożenie płatności na raty, dłużnik może skorzystać z pomocy prawnika i wystąpić o wstrzymanie egzekucji nakazu zapłaty na czas trwania postępowania. W tym przypadku egzekucja zostanie wstrzymana, a dłużnik będzie miał więcej czasu na uregulowanie swojego zobowiązania.

  W przypadku braku kontaktu z wierzycielem lub niewskazania warunków spłaty długu, egzekucja nakazu zapłaty będzie realizowana zgodnie z przepisami prawa. Może to skutkować nałożeniem na dłużnika dodatkowych kosztów i utrudnić negocjowanie warunków spłaty długu w przyszłości.

  Dlatego też ważne jest, aby w razie trudności w spłacie długu skontaktować się z wierzycielem i uzgodnić plan spłaty. Jeśli jest to niemożliwe, warto skorzystać z pomocy prawnika i poszukać alternatywnych rozwiązań.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Co zrobić, jeśli nie mogę zapłacić całości kwoty nakazu zapłaty od razu?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Co zrobić, jeśli nie mogę zapłacić całości kwoty nakazu zapłaty od razu? Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 3 kwietnia 2023 at 12:37 #60923 Odpowiedz Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Jeśli nie jest możliwe natychmiastowe zapłacenie całości kwoty nakazu zapłaty, dłużnik powinien skontaktować się z wierzycielem w celu...Forum Kredytowe: Banki, Chwilówki, Twoje Finanse -> Zadaj pytanie