0
(0)

Witam,
Mam następującą sytuację z firmą GetBack.
Kilkanaście lat temu, firma PTK Centertel wystąpiła przeciwko mnie na drogę sądową w celu wyegzekwowania rzekomej wierzytelności za rozwiązanie umowy przed upłynięciem terminu promocji.
W sądzie moja argumentacja zaskutkowała wycofaniem przez PTK Centertel pozwu (brak podstaw do roszczeń wynikający z zapisów w umowie, tj. okres promocji 12 miesięcy, podczas gdy rozwiązanie umowy nastąpiło po 23 miesiącach). Przez błąd w systemie PTK Centertel przetwarzał systemowo błędną informację (na umowie zaznaczono, że system nie przyjął kodu promocyjnego).
Mimo tego, PTK Centertel sprzedał 'wierzytelność’ do podmiotu zewnętrznego. Od tamtej pory było już kilka firm, które próbowały dochodzić niesłusznie wierzytelności. Aktualnie fałszywa wierzytelność jest w obrocie firmy GetBack. O ile poprzednie firmy po uzyskaniu ode mnie wyjaśnienia zaprzestawały postępowania o tyle firma GetBack nie zna umiaru. Wydzwaniają i wypisują listy do mojej matki, której ani adresu ani numeru telefonu znać nie mają prawa (nigdy ich nie podawałem firmie GetBack). Nękają moją rodzinę, mimo że z nią nie mieszkam. Mieszkam w zupełnie innym mieście i wszelkie namiary (adres, mail, telefon) podałem firmie GetBack aby pod tymi się ze mną kontaktowała.
W informacji mailowej do firmy GetBack przekazałem analogiczne jak wyżej informacje wyjaśniające (dodatkowo skan postanowienia sądu o wycofaniu przez PTK Centertel roszczenia). Przekazałem też swoje stanowisko, że jeśli firma GetBack ma taką potrzebę, to wszelkich sporów może dochodzić na drodze sądowej oraz, że nic więcej do powiedzenia w tej sprawie nie mam.
To nie pomogło. Wydzwaniają na potęgę. Dzwonią do mnie, do mojej mamy. O ile ja mogę sobie zainstalować aplikację na telefon blokującą spamujące numery telefonów o tyle moja mama jest bezbronna a tylko się denerwuje bo wyobraża sobie, że jej syn 'narozrabiał’…
Aktualnie piszę do firmy GetBack kolejne pismo wyjaśniające jeszcze raz wszystko. Jednocześnie zamieszczę informację o wycofaniu zgody na przetwarzanie moich danych osobowych z zastrzeżeniem, że jeśli nadal się będą ze mną kontaktować telefonicznie i/lub pocztowo to skieruję skargę do UOKiK.
W tym miejscu chciałem zapytać czy powinienem/mogę zrobić coś jeszcze?
Za wszelkie rady będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
Bartek M.
 

Czy podobał Ci się wpis?

Kliknij i dodaj ocenę!

Ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszym, który doda ocenę

Ponieważ uznałeś wpis za przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!

Przykro nam, że uznałeś wpis za nieużyteczny!

Powiedz nam jak możemy poprawić wpis!

Jak możemy poprawić wpis?

BartekWitam, Mam następującą sytuację z firmą GetBack. Kilkanaście lat temu, firma PTK Centertel wystąpiła przeciwko mnie na drogę sądową w celu wyegzekwowania rzekomej wierzytelności za rozwiązanie umowy przed upłynięciem terminu promocji. W sądzie moja argumentacja zaskutkowała wycofaniem przez PTK Centertel pozwu (brak podstaw do roszczeń wynikający z zapisów w umowie, tj. okres...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady