Home Forum Kredytowe Dyskusje ogólne Sprzeciw od nakazu zapłaty.

 • This topic is empty.
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #50555
  Piotr
  Guest

  Przede wszystkim należy postawić pytanie czy dane roszczenie jest zasadne, tzn. czy ma podstawy prawne. Czy był wydany sądowy nakaz zapłaty i czy wierzytelność się nie przedawniła? Jeśli wierzyciel nie ma nakazu, a wierzytelność się przedawniła, to pismo można skierować wprost do “działu” selektywnej zbiórki odpadów, z napisem papier.

  #50556
  Magda
  Guest

  Piotr, zgadzam się z Tobą, jednak w przypadku, gdyby roszczenie się nie przedawniło, to pismo wprost od wierzyciela, można potraktować, jako możliwość do dogadania się i tym samym, uniknięcia wpisania do rejestru dłużników, windykacji i obciążenia dodatkowymi kosztami.

  #50557
  Leon
  Guest

  Wierzyciel może pisać do Ciebie osobiście, natomiast brak odpowiedzi z Twojej strony nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi. Jeśli ma on podstawy prawne, może skierować sprawę na drogę postępowania cywilnego, ale istotna jest tutaj wysokość długu. Wątpię, żeby ktoś chciał kierować sprawę do sądu o zapłatę np. 200zł, w szczególności jeśli jest to osoba fizyczna. Trzeba pamiętać, że skierowanie sprawy na drogę postępowania cywilnego, wiąże się z niemałymi opłatami. Sama opłata za wniesienie pozwu, przekroczyłaby w tym przypadku wysokość należności.

  #50558
  Miro
  Guest

  Jeśli właściciel wysyła pisma z nakazem zapłaty, a ty sobie tego nie życzysz, możesz zgłosić to jako uporczywe nękanie lub wysłać pismo do wierzyciela, wzywające do zaprzestania.

  #50559
  Gran
  Guest

  Moim zdaniem, jeśli wierzyciel osobiście wysyła wezwania do zapłaty, to znaczy, że nie jest gotów ponosić kosztów związanych z odzyskaniem należności, bo nie jest pewien ich zwrotu. Nie reagowałbym osobiście na takie wezwania.

  #50560
  Mia
  Guest

  W przypadku, gdy wierzyciel jest osobą prawną, to nic niezwykłego, że wysyła osobiście nakazy zapłaty. Nie ma to wprawdzie żadnej mocy prawnej, ale wiele osób się na to nabiera i spłaca zadłużenie.

  #39113
  Alexandra
  Guest

  Czy ktoś z użytkowników spotkał się z nakazem zapłaty ale nie z Sądu a od wierzyciela? Czy coś z tym robiliście?

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
https://forum-kredytowe.org/forums/temat/sprzeciw-od-nakazu-zaplaty/Home › Forum Kredytowe › Dyskusje ogólne › Sprzeciw od nakazu zapłaty. This topic is empty. Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total) Autor Wpisy 26 stycznia 2022 at 20:36 #50555 PiotrGuest Przede wszystkim należy postawić pytanie czy dane roszczenie jest zasadne, tzn. czy ma podstawy prawne. Czy był wydany sądowy nakaz zapłaty i... UserForum-Kredytowe.orgForum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady