Home Forum Kredytowe Kredyty hipoteczne Kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu?

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #50782
  Wojak
  Guest

  Prawo dokładnie określa kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu. Mówią o tym dwa artykuły k.k.. Jest to art. 297 k.k. (Oszustwo kredytowe) i art. 286 k.k. (Oszustwo).

  #50783
  Beta
  Guest

  Zgadzam się z autorem tekstu “Wyłudzenie kredytu/pożyczki. Kiedy realnie możemy zostać posądzeni?”, że obecnie firmy windykacyjne wykorzystują niewiedzę osób, które przestały spłacać kredyty, próbując wręcz sugerować, że brak uregulowania należności może wiązać się z zarzutami karnymi. Natomiast problemy z trudnościami, ze spłatą nie są przesłanką do wszczęcia postępowania prokuratorskiego i stawiania zarzutów karnych.

  #50784
  tymi
  Guest

  Tak, nie regulowanie należności kredytowych, nie jest podstawą do stawiania zarzutów karnych, ale jest tu na pewno co najmniej jeden wyjątek. Jeśli nie spłacamy rat, ponieważ zatailiśmy przed kredytodawcą przesłanki, które doprowadziły nas do trudnej sytuacji finansowej i uniemożliwiły wywiązywanie się z umowy kredytowej, nasz wierzyciel może złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

  #50785
  tymi
  Guest

  Z całą pewnością możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu, jeśli działaliśmy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyli z zamiarem uzyskania kredytu i z góry powziętym założeniem jego nie spłacania.

  #50786
  remi
  Guest

  Możemy zostać posądzeni o takie działanie, jeśli zgodzimy się wziąć na siebie kredyt dla drugiej osoby, a ona przestanie go spłacać. Nie tylko będziemy mieli na głowie zobowiązanie do uregulowania, ale też problemy karne.

  #10962

  Kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu?

  Wyłudzenie kredytu/pożyczki. Kiedy realnie możemy zostać posądzeni?

  #50788
  Jako12
  Guest

  Trudno dać wiarę, że ktoś może wziąć na siebie kredyt dla drugiej osoby 🙂 Gdyby się tak jednak zdarzyło, wystarczy spłacać ratyz własnych środków i o wyłudzenie nikt nas nie posądzi 🙂

  #50789
  Jako12
  Guest

  To jest chyba oczywiste, że jeśli ktoś jest uczciwy i bierze kredyt, wypełniając całą dokumentację, wniosek kredytowy zgodnie z prawdą, to nie ma się co martwić, że ktoś posądzi go o wyłudzenie. Nawet jeśli przyszedłby trudny okres i nie moglibyśmy takiego kredytu dalej spłacać. Proponuję wiec nie kombinować, tylko wypełniać wnioski kredytowe zgodnie z prawdą, a wtedy nie będzie trzeba się zastanawiać, czy zostaniemy posądzeni o wyłudzenie.

  #50790
  Idek51
  Guest

  Wydaje się, że wszystko dokładnie wyjaśnia w tym zakresie wpis Wojaka. Wystarczy przeczytać podane przez niego artykuły 297 i 286 k.k. Opisane są w nich konkretne sytuacje, kiedy mógłby nas ktoś posądzić o wyłudzenie. Kodeks Karny, to najbardziej wiarygodne źródło w tym zakresie.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
https://forum-kredytowe.org/forums/temat/kiedy-mozemy-zostac-posadzeni-o-wyludzenie-kredytu/Doradcy Forum KredytowegoHome › Forum Kredytowe › Kredyty hipoteczne › Kiedy możemy zostać posądzeni o wyłudzenie kredytu? Tagged: kredyty hipoteczne, Wyłudzenie kredytu This topic has 8 replies, 1 voice, and was last updated 1 year, 1 month temu by Idek51. Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total) Autor Wpisy 21 sierpnia 2021 at 16:03 #50782 WojakGuest Prawo dokładnie...Doradcy Forum Kredytowegojan Nowakadmin@forum-kredytowe.orgAdministratorEksperci Forum Kredytowego [forum-kredytowe.org] to specjaliści z zakresu: kredytów bankowych, pożyczek prywatnych, pożyczek hipotecznych, chwilówek i więcej. Masz pytania? Dodaj komentarz - eksperci odpowiedzą.Forum-Kredytowe.orgForum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady