• Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 7 razem)
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #39113 Odpowiedz
    Alexandra
    💬 Forum; Stały czytelnik

    Czy ktoś z użytkowników spotkał się z nakazem zapłaty ale nie z Sądu a od wierzyciela? Czy coś z tym robiliście?

    #50556 Odpowiedz
    Magda
    💬 Forum; Stały czytelnik

    Piotr, zgadzam się z Tobą, jednak w przypadku, gdyby roszczenie się nie przedawniło, to pismo wprost od wierzyciela, można potraktować, jako możliwość do dogadania się i tym samym, uniknięcia wpisania do rejestru dłużników, windykacji i obciążenia dodatkowymi kosztami.

    #50559 Odpowiedz
    Gran
    💬 Forum; Stały czytelnik

    Moim zdaniem, jeśli wierzyciel osobiście wysyła wezwania do zapłaty, to znaczy, że nie jest gotów ponosić kosztów związanych z odzyskaniem należności, bo nie jest pewien ich zwrotu. Nie reagowałbym osobiście na takie wezwania.

    #50557 Odpowiedz
    Leon
    💬 Forum; Stały czytelnik

    Wierzyciel może pisać do Ciebie osobiście, natomiast brak odpowiedzi z Twojej strony nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi. Jeśli ma on podstawy prawne, może skierować sprawę na drogę postępowania cywilnego, ale istotna jest tutaj wysokość długu. Wątpię, żeby ktoś chciał kierować sprawę do sądu o zapłatę np. 200zł, w szczególności jeśli jest to osoba fizyczna. Trzeba pamiętać, że skierowanie sprawy na drogę postępowania cywilnego, wiąże się z niemałymi opłatami. Sama opłata za wniesienie pozwu, przekroczyłaby w tym przypadku wysokość należności.

    #50558 Odpowiedz
    Miro
    💬 Forum; Stały czytelnik

    Jeśli właściciel wysyła pisma z nakazem zapłaty, a ty sobie tego nie życzysz, możesz zgłosić to jako uporczywe nękanie lub wysłać pismo do wierzyciela, wzywające do zaprzestania.

    #50555 Odpowiedz
    Piotr
    💬 Forum; Stały czytelnik

    Przede wszystkim należy postawić pytanie czy dane roszczenie jest zasadne, tzn. czy ma podstawy prawne. Czy był wydany sądowy nakaz zapłaty i czy wierzytelność się nie przedawniła? Jeśli wierzyciel nie ma nakazu, a wierzytelność się przedawniła, to pismo można skierować wprost do „działu” selektywnej zbiórki odpadów, z napisem papier.

    #50560 Odpowiedz
    Mia
    💬 Forum; Stały czytelnik

    W przypadku, gdy wierzyciel jest osobą prawną, to nic niezwykłego, że wysyła osobiście nakazy zapłaty. Nie ma to wprawdzie żadnej mocy prawnej, ale wiele osób się na to nabiera i spłaca zadłużenie.

Przeglądasz 1 post (z 7 razem)
Odpowiedz na: Sprzeciw od nakazu zapłaty.
Twoja odpowiedź:




Forum Kredytowe: pytania i odpowiedzi › Forum Kredytowe › Dyskusje ogólne › Sprzeciw od nakazu zapłaty. Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 7 razem) Autor Odpowiedzi 31 stycznia 2022 at 20:12 #39113 Odpowiedz Alexandra💬 Forum; Stały czytelnik Czy ktoś z użytkowników spotkał się z nakazem zapłaty ale nie z Sądu a od wierzyciela? Czy coś z...Forum Kredytowe: Zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź w kilka minut