Forum Forum Kredytowe Pomoc dla zadłużonych Co to jest nakaz zapłaty i jak się odwołać?

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #60911 Odpowiedz

    Nakaz zapłaty to dokument wystawiony przez sąd lub komornika, nakazujący dłużnikowi zapłatę określonej kwoty pieniędzy w określonym terminie. Nakaz zapłaty może być wystawiony w przypadku niespłacenia należności, np. z tytułu umowy, rachunku czy mandatu.

    Jeśli dłużnik uważa, że nakaz zapłaty został mu niesłusznie wystawiony, ma prawo do odwołania się od decyzji. W przypadku nakazu zapłaty wydanego przez sąd, odwołanie należy złożyć do sądu, który wydał nakaz, w terminie 14 dni od dnia doręczenia nakazu. W przypadku nakazu zapłaty wystawionego przez komornika, odwołanie należy złożyć do sądu rejonowego właściwego dla siedziby komornika, w terminie 7 dni od dnia doręczenia nakazu.

    W odwołaniu dłużnik powinien wskazać swoje zarzuty oraz przedstawić dowody potwierdzające swoje racje. Sąd rozpoznaje odwołanie i wydaje postanowienie, które może uchylić, zmienić lub potwierdzić nakaz zapłaty.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
Odpowiedz na: Co to jest nakaz zapłaty i jak się odwołać?
Twoja odpowiedź:
Doradcy Forum KredytowegoForum › Forum Kredytowe › Pomoc dla zadłużonych › Co to jest nakaz zapłaty i jak się odwołać? Tagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 3 tygodnie, 2 dni temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Odpowiedzi 27 marca 2024 at...Forum Kredytowe: Banki, Chwilówki, Twoje Finanse -> Zadaj pytanie