Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #60911

  Nakaz zapłaty to dokument wystawiony przez sąd lub komornika, nakazujący dłużnikowi zapłatę określonej kwoty pieniędzy w określonym terminie. Nakaz zapłaty może być wystawiony w przypadku niespłacenia należności, np. z tytułu umowy, rachunku czy mandatu.

  Jeśli dłużnik uważa, że nakaz zapłaty został mu niesłusznie wystawiony, ma prawo do odwołania się od decyzji. W przypadku nakazu zapłaty wydanego przez sąd, odwołanie należy złożyć do sądu, który wydał nakaz, w terminie 14 dni od dnia doręczenia nakazu. W przypadku nakazu zapłaty wystawionego przez komornika, odwołanie należy złożyć do sądu rejonowego właściwego dla siedziby komornika, w terminie 7 dni od dnia doręczenia nakazu.

  W odwołaniu dłużnik powinien wskazać swoje zarzuty oraz przedstawić dowody potwierdzające swoje racje. Sąd rozpoznaje odwołanie i wydaje postanowienie, które może uchylić, zmienić lub potwierdzić nakaz zapłaty.

Przeglądasz 1 post (z 1 razem)
 • Musisz być zalogowany, żeby odpowiedzieć na wątek.
Doradcy Forum KredytowegoTagged: Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty Ten wątek ma 0 replies, 1 voice, i został zaktualizowany 1 month, 1 week temu przez Doradcy Forum Kredytowego. Przeglądasz 1 post (z 1 razem) Autor Wpisy 20 kwietnia 2023 at 01:32 #60911 Doradcy Forum KredytowegoKeymaster Nakaz zapłaty to dokument wystawiony przez sąd lub komornika, nakazujący dłużnikowi zapłatę określonej kwoty pieniędzy...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady