Forum Forum Kredytowe Kredyty hipoteczne Warunki kredytu hipotecznego w banku PKO BP

  • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 post (z 14 razem)
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #50598 Odpowiedz
    Włodek
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Chcę wziąć swój pierwszy kredyt na mieszkanie. Od lat korzystam z bankowości w PKO BP i dlatego chciałbym zaciągnąć kredyt hipoteczny u nich. Możecie napisać, jakie są warunki, jakie oprocentowanie itp. Jakie są wasze doświadczenia kredytowe z tym bankiem? Polecacie, czy odradzacie?

    #50608 Odpowiedz
    iwona
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Przy rozpatrywaniu wniosku, kluczowe jest właśnie, czy okaże się on kompletny. Jeśli tak, nie powinno to trać dłużej niż miesiąc.

    #50611 Odpowiedz
    Eugeniusz
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Nie jest tak, że w PKO, trzeba koniecznie wykupić ubezpieczenie. Jeśli się je wykupi, to bank obniży marżę. Oczywiście ubezpieczenie kosztuje, ale wydaje się jasne, że lepiej chyba wykupić ubezpieczenie, za część naszej prowizji, niż np. w innych bankach ponieść porównywalne koszty i ubezpieczenia nie mieć.

    #50606 Odpowiedz
    Pinok
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Najbardziej kompetentną osobą do udzielenia informacji, dlaczego zwolniło nagle rozpatrywanie wniosku, jest doradca. Zakładam, że wniosek został złożony bezpośrednio w banku, a nie u pośrednika. Zgodzę się z „wanik”, że składa się kilka wniosków, a nie jeden. Gdyby wniosek był składany u pośrednika, na pewno doradziłby złożenie kilku wniosków w różnych bankach.

    #50605 Odpowiedz
    wanik
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Słuchaj Kazik, nigdy nie ma się pewności czy w jakimś banku nasza sprawa nie zostanie zablokowana lub negatywnie rozpatrzona. Dlatego warto, prowadzić rozmowy z różnymi bankami i zabezpieczać się przed takimi ewentualnościami. Moja rada jest taka, żebyś podjął rozmowy z innymi bankami. Jeśli do tego czasu wyjaśni się opóźnienie w Twojej sprawie, to dobrze, jeśli nie, to być może znajdziesz już finansowanie gdzie indziej.

    #50603 Odpowiedz
    moni
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Zazwyczaj warunki wszelkich umów kredytowych wychodzą „w praniu”. Czyli jak zawrzemy umowę i przyjdzie czas na regulowanie należności. Przecież zwykły zjadacz chleba, nie jest w stanie przebrnąć przez wszystkie zawiłości takich umów. Miałam, a właściwie jeszcze mam i spłacam kredyt hipoteczny w PKO. Warunki wydawały się dobre, ale z perspektywy czasu uważam, że nie były najbardziej konkurencyjne.

    #50602 Odpowiedz
    eliza
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Teraz w PKO mają kredyt, nazywa się „Kredyt Własny Kąt hipoteczny”. Warunki wyglądają zachęcająco. Finansują do 90% wartości nieruchomości, na 35 lat. RRSO 2,80%. Na chwilę obecną w porównaniu z ofertami które przeglądałem, ta wydaje się najlepsza.

    #50599 Odpowiedz
    malwina
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    W PKO są całkiem niezłe warunki, ale… wciskają do kredytów ubezpieczenie, na wypadek utraty źródła dochodu. Wiąże się to z niemałym wydatkiem niestety. Dodając więc koszt ubezpieczenia do kwoty kredytu, wychodzi na to, że zapłacimy podobnie, co w innych bankach, gdzie jest wyższa prowizja, ale nie ma przymusu zakupu ubezpieczenia.

    #50600 Odpowiedz
    maciek
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Zupełnie nie rozumiem dlaczego bank wymaga takiego ubezpieczenia do kredytu hipotecznego. W szczególności, jeśli jest wkład własny. Przecież bank zabezpieczając kredyt na hipotece, jest właścicielem nieruchomości, którą może sprzedać.

    #50601 Odpowiedz
    jurek
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    W kwestii wysokich kosztów, to był u mnie rzeczoznawca z PKO i wycenił operat na kwotę 800zł. Przypadek zrządził, że w firmie, w której pracuję był niezależny rzeczoznawca, prowadzący własną praktykę. Podał mi kwotę do 350zł. Niezależnie z jakiego banku usług się korzysta, to warto sprawdzić wszelkie koszty u konkurencji, bo w przypadku kredytów dużo można tym sposobem zaoszczędzić.

    #50609 Odpowiedz
    irena
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Z mojego doświadczenia wynika, że miesiąc na rozpatrzenie może nie wystarczyć. W tym tygodniu mija miesiąc, od momentu kiedy została sprawdzona moja historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej.

    #50610 Odpowiedz
    Jarek
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Moim zdaniem PKO BP ma bardzo dobre warunki. Mam kredyt, spłacam i cieszę się nowym mieszkaniem. Niczym nie byłem zaskoczony. Wszystko jasno i klarownie przedstawiono. Realizacja umowy kredytowej przebiega wzorowo. Żadnych problemów.

    #50604 Odpowiedz
    kazik
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Z żoną staramy się o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w PKO. Decyzję uzyskaliśmy pozytywną. Została spisana umowa i wszystko szło w dobrym kierunku, dopóki nie pojawił się rzeczoznawca z banku. Naglę sprawa utknęła w martwym punkcie. Umowa przedwstępna wygasła, a doradca nie potrafi mi wytłumaczyć, na jakim obecnie etapie jest nasza sprawa. Czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

    #50607 Odpowiedz
    marta
    Gość forum; Lokalizacja: Polska

    Złożyłam wniosek o kredyt w PKO. Jak długo czekaliście na decyzję. Pytam, przy założeniu, że wniosek okaże się kompletny i zostanie rozpatrzony w standardowym czasie.

Przeglądasz 1 post (z 14 razem)
Odpowiedz na: Warunki kredytu hipotecznego w banku PKO BP
Twoja odpowiedź:




Forum › Forum Kredytowe › Kredyty hipoteczne › Warunki kredytu hipotecznego w banku PKO BP Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 post (z 14 razem) Autor Odpowiedzi 26 stycznia 2022 at 20:34 #50598 Odpowiedz WłodekGość forum; Lokalizacja: Polska Chcę wziąć swój pierwszy kredyt na mieszkanie. Od lat korzystam z bankowości w PKO BP i dlatego chciałbym zaciągnąć kredyt...Forum Kredytowe: Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady